Zažite relax, ktorý vaše telo ocení

Dobrý spánok, na dobrej posteli a s kvalitným matracom… Tak po takomto oddychu túži nejeden z nás. Avšak, ako sa správne zorientovať v ponuke matracov, ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie?

Dokonalý relax na matraci, ktorý sa vám prispôsobí

Obľúbené medzi zákazníkmi sú v posledných mesiacoch kvalitné penové matrace. Ponúkajú dobrú oporu pre telo, ale i pohodlie, navyše, sú cenovo prijateľné. Možno povedať, že ovládli slovenské spálne, keďže ich výhodou je univerzálnosť, preto sa hodia na každodenné použitie.  Skôr než v hypermarketoch radšej penové matrace nakupujte v špecializovaných eshopoch, kde vám odborný personál lepšie poradí a odporučí pre vás najvhodnejší variant. Tým, že sa penové matrace prispôsobia k telu, zvyšujú kvalitu spánku, zmierňujú prípadné bolesti chrbtice a pozitívne vplývajú na krvný obeh. Je totiž všeobecne známe, že len vtedy, keď sa človek cíti počas oddychu na posteli príjemne a pohodlne, spánok sa preňho stane skutočným odpočinkom.

Sleeping

PUR pena je najpoužívanejším materiálom

Pri všetkých penových matracoch si môžete vybrať mäkšiu alebo tvrdšiu variantu a prakticky zo všetkých štandardných veľkostí. Sú vyrobené z polyuretánovej (PUR) peny, ktorá tvorí základný materiál pri výrobe penových matracov. Jej skladba a zloženie zaručujú dobré kopírovacie vlastnosti, priedušnosť a pevnosť. Tento materiál prešiel podľa portálu mojmatrac.sk v poslednej dobe mimoriadnymi zmenami, ktoré zabezpečili jeho zdravotnú nezávadnosť a vhodnosť pre všetkých užívateľov – od detí, dospelých, až po seniorov. „Bežne sa s ním stretnete v detských postieľkach, nemocniciach, ale aj v našich posteliach. Je vhodný na predpäté lamely, pretože pevný podklad znižuje životnosť matraca. Ešte lepšie vlastnosti majú penové matrace z alternatívnych materiálov – matrace z pamäťovej peny, matrace zo studenej peny (HR), prírodné penové matrace a latexové matrace.“

Zdravý spánok – cesta k zdravému životu

Nespornou, a vari najväčšou výhodou penových matracov, je v ich dobrej prispôsobivosti sa telu. Odborníci z praxe totiž tvrdia, že zdravý človek by mal minimálne 40 až 60 krát počas noci zmeniť svoju polohu spánku, kvôli pravidelnému prekrveniu, aby sa svalstvo dobre uvoľnilo. A to dokáže zabezpečiť len kvalitný matrac, vyrobený z kvalitných materiálov bezpečnou technológiou. Spoločnosť, ktorá matrace vyrába, by mala mať za sebou istú tradíciu a môže sa bez problémov preukázať rôznymi oceneniami kvality. Nezabúdajte ani na poťah na kvalitnom matraci, ktorý má byť pevný, hustý a odolný voči oderu a pretrhnutiu. Vyskočiť ráno z postele svieži, plní fyzickej a duševnej energie, si vyžaduje už len naplniť dva predpoklady. Nájsť si dostatok času na spánok a dopriať si ho na kvalitnom matraci. S penovými matracmi to bude hračka.