Vstavané skrine a ich návrhy – čo radia dizajnéri?

Vstavané skrine sa v súčasných interiéroch tešia naozaj obrovskej obľube. A niet sa čomu diviť. Každému ponúkajú úplnú voľnosť v návrhu takých úložných miest, ktoré potrebuje a dokážu maximálne zapadnúť do okolitého priestoru. Aby však boli vstavané skrine maximálne funkčné, je vhodné navrhnúť ich rozumne a podľa overených rád odborníkov. Poďme sa preto na ne spoločne pozrieť.

 
šatník Skúsení dizajnéri už za roky svojej práce vedia, ako jednotlivé zariadenie vytvoriť tak, aby dokázalo jeho majiteľovi preukázať tú najlepšiu službu. Aj preto sme za radami zašli do interiérového štúdia Kanapy.sk, ktoré ponúka vstavané skrine v Trnave od ich vizualizácie až po výrobu.

Správne miesto pre vstavané skrine

Prvým krokom pri návrhu vstavanej skrine je výber vhodného miesta, kde bude stáť. Priam ideálne je nájsť v domácnosti takú plochu na umiestnenie skrine, kde by bola ohraničená z bokov dvomi stenami a zhora a zdola stropom, resp. podlahou. Takýmto riešením nielenže kompletne využijete ponúknutý priestor, ale zároveň aj ušetríte na nákladoch za materiál. Nezabúdajte ani na voľnosť pohybu, a preto medzi vstavanou skriňou a protiľahlou stenou nechajte aspoň meter širokú voľnú plochu.

Ideálna hĺbka vstavaných skríň

Veľmi diskutovaným rozmerom vstavaných skríň je hĺbka. Pri jej voľbe by ste sa mali riadiť najmä štandardným rozmerom vešiakov, ktorý je približne 40 cm. Medzi dverami a úložnými miestami je nutné nechať voľný priestor na kovanie dverí a malú rezervu, aby dvere pri ich zatváraní nemohli poškodiť oblečenie. Aj preto je ideálna hĺbka vstavanej skrine aspoň 60 cm.

Dôležitá rozmanitosť

Vstavané skrine sú univerzálnym úložným priestorom, a to je vhodné zohľadniť aj pri ich návrhu. Najlepšou voľbou je zvoliť rozmanitosť vnútornej architektúry, ktorá vytvorí každému kusu oblečenia svoje pevné miesto. Do vstavanej skrine môžete umiestniť aj viaceré forme triedičov na veci, ktoré výrazne prispejú k udržaniu poriadku.
Návrh vstavanej skrine je vysoko individuálny a je potrebné ho prispôsobiť na mieru každému klientovi. Ak aj vy rozmýšľate o jej umiestnení do vášho bývania, v interiérovom štúdiu Kanapy.sk vám pomôžu pretaviť vaše požiadavky a priestorové možnosti na konkrétne riešenie vstavanej skrine.