Poschodové postele

Hlavným ale nie jediným pozitívom poschodovej postele je šetrenie priestoru. Poschodové postele preto nachádzajú uplatnenie všade tam, kde nie je príliš miesta nazvyš. Najčastejšie bývajú súčasťou detských izieb a priestorov slúžiacich na príležitostné prespávanie, ako sú napríklad chaty a letné sídla. Pre niektoré domácnosti, hlavne pre malé panelákové byty, sú poschodové postele jediným možným dispozičným riešením rozloženia nábytku v detskej izbe. Našťastie sa poschodové postele tešia veľkej obľube detí.

 

Detská poschodová posteľ

Na trhu je veľa druhov detských poschodových postelí, ktoré sa ľahko prispôsobia akémukoľvek priestoru. Zvoliť si môžete klasické usporiadanie poschodovej postele, kde sú lôžka umiestnené rovnobežne nad sebou. Druhou možnosťou je pravouhlé usporiadanie poschodovej postele, ktoré dokáže priestor v detskej izbe prevzdušniť a odľahčiť. Veľmi obľúbenou je poschodová posteľ s jedným lôžkom v hornej časti. Vzniknutý priestor pod vrchnou posteľou je možné využiť na hru alebo štúdium.

 

Drevené či kovové, ale hlavne bezpečné

Či už sú poschodové postele drevené alebo sú kovové, hlavne nech sú bezpečné. Bezpečné by malo byť hlavne vyliezanie k vrchnému lôžku. Ak už sa jedná o rebrík alebo o dizajnovo premyslené schodíky poschodovej postele, venujte tejto časti veľkú pozornosť. Rebrík musí byť pevný a udržať aj váhu dospelého človeka. Schodíky nesmú byť príliš strmé a musia mať protišmykovú úpravu. Horné lôžko by navyše malo byť vybavené zábranou proti náhodnému vypadnutiu dieťaťa počas spánku. Ak nie je súčasťou poschodovej postele, dá sa táto zábrana dodatočne dokúpiť.