Kvalitný nábytok do spálne

Zariadiť si domov podľa predstáv nie je vždy jednoduché. Ak si už rozhodneme kúpiť byt alebo dom, chceme aby bolo všetko v ňom dokonalé. Práve preto si zariadenie jednotlivých izieb vyžaduje istý čas. Nikto si totižto nechce po pár mesiacoch uvedomiť, že sa mu doma nepáči. Rovnako dôležité, ako zariadenie v iných izbách, je zariadenie v spálni.

 

Kvalitný nábytok z masívu

To, ako sa človek rozhodne zariadiť spálňu je len na ňom. Niektorým ľuďom vyhovuje lacnejšie zariadenie, iným luxusné. Niektorí sú zástancami klasiky, iní uprednostnia spálne komplet z moderného nábytku. Ak si človek chce byť istý, že jeho nábytok v spálni je skutočne kvalitný a oplatilo sa doňho investovať, mal by si vybrať nábytok z masívu. Samozrejme treba si uvedomiť, že takýto nábytok má svoju cenu, ktorá sa pri celom zariadení spálne určite vyšplhá na stovky eur. Za kvalitu sa však oplatí zaplatiť a preto, ak si na kvalitu potrpíte, určite by ste si mali kúpiť postele s roštom, skriňu a nočný stolík z masívu.

 

Spálňa z masívu

Spálňa z masívu

 

Skrine do spálne

Neoddeliteľnou súčasťou spálne je nepochybne aj skriňa. Ak sa človek nemôže pochváliť samostatným šatníkom, mal by si vybrať tú najvhodnejšiu skriňu. Skriňa v spálni by mala spĺňať niekoľko základných kritérií. Prvým z nich by mal byť dostatok priestoru. Odevov a iného textilu má doma každý dosť a preto je dôležité mať ho kde skladovať. Práve preto sú dnes veľmi obľúbené skrine vstavané. Tie zaručene dokonale využívajú priestor a zmestí sa do nich obrovské množstvo vecí. Ak však po vstavanej skrini netúžite, môžete si zvoliť aj skrine klasické. Pri takýchto skriniach je dôležité zvoliť správne množstvo. Jedna skriňa v spálni obyčajne nestačí a preto je najvhodnejšie zakúpiť dve. Skrine by okrem toho mali ladiť s ostatným nábytkom, aby v žiadnom prípade nepôsobili v izbe rušivo.

 

Moderné spálne a minimalizmus

S rozvojom  predaja nábytku prišiel aj k nám trend minimalisticky zariadených izieb, čo platí samozrejme aj o spálni. Moderne zariadené spálne obyčajne využívajú nábytok, ktorý nie je masívny a necháva vyniknúť priestoru. Ak teda túžite po modernom zariadení v spálni, mali by ste rozhodne staviť na nábytok, ktorý nie je výrazný svojou veľkosťou, ale radšej svojim prevedením. Klasickým príkladom moderne zariadenej spálne je spálňa s posteľou v dreveno – kovovom prevedení, zladeným nočným stolíkom a vstavanou skriňou. K tomu všetkému stačí pridať zaujímavý koberec, veľké zrkadlo, dámsku šperkovnicu a pár doplnkov a máte v spálni minimalizmus, ktorý nemôže sklamať nikoho, komu takéto zariadenie vyhovuje.