Máte problém vkusne si zariadiť byť? Skúste tieto triky

Mnohí z nás sa chcú vo svojich príbytkoch cítiť čo najpríjemnejšie a nehanbiť sa za ne pri každej návšteve. Poznáte to – po odchode našich ratolestí ostáva prázdna izba so všetkými spomienkami. Pravda, s tými dobrými aj menej príjemnými.

Je to však až také dojemné? Nie je tá posteľ obitá, vyležaná a dávno vyzlečená zo svojich skutočných farieb? Nie je ten stolík podozrivo rozkývaný a obitý po vašej týždňovej dovolenke a oslave, ktorá sa vo vašej neprítomnosti určite nestala?

Nábytok, na ktorom sa deti z celej ulice učili loziť nie je vždy to pravé orechové, čím by ste chceli prezentovať svoj domov. Preto práve takéto situácie môžu byť impulzom pre hľadanie nových kúskov.

Vhodne zvolené doplnky do bytu vedia rozžiariť aj ten najtmavší priestor, vdýchnuť dušu aj opustenej študentskej izbe. Často sa na ne zabúda, pritom sú základným prvkom všetkých bytových dizajnérov. Nenechajte sa teda odradiť a skúste si aj vy módne „obliecť“ váš byt.

 

Alternatíva pre mladých

 

Na čo sa zamerať

Dôležité je zvážiť funkciu, veľkosť a množstvo prirodzeného svetla v priestore. Teda malú tmavú izbu nie je veľmi vhodné zapratať veľkým koženým gaučom, ktorý miestnosť opticky zmenší. Vhodnejšou alternatívou sú napríklad kreslá a taburety. K nim stačí vhodne doplnený konferenčný stolík a celý priestor pôsobí omnoho útulnejšie.

Samotné konferenčné stolíky sú priam výsadou obývacích izieb. No z nutnosti, na ktorú si každý vyloží nohy pri pozeraní futbalu, sa môže stať dominantný prvok celej miestnosti.

Štýlom a kreativite sa medze nekladú, preto ak ste zástancom retro štýlu alebo moderného minimalizmu, pokojne siahajte po vami preferovaných modeloch. Samozrejme, v závislosti od farieb a svetla v zvyšku izby.

 

na čo sa zamerať

 

Alternatíva pre mladých

V rámci nekonvenčnosti mladšej generácie máme možnosť vidieť množstvo nápadov, ktoré sa vymykajú tradičným šablónam interiérov. Jedným z nich sú sedacie vaky.

Pre mnohých predstavujú akúsi neformálnu stoličku alebo kreslo, sú však hlavne skvelým spôsobom ako oživiť klasickú študentskú či internátnu izbu.

Nebojte sa teda nových prvkov a interiérových doplnkov a skúste si takto jednoducho vynoviť aj svoj byt.

Doplnky dokážu zázraky

Čudovali by ste sa, ako dokážu pretvoriť priestor maličkosti, ako sú doplnky. Nie len že dokážu byt zútulniť ale tiež mu vedia vniesť dušu. A to hlavne v prípade, ak si na ich výbere dáte záležať.

Predstavte si taký stojan na noviny či paraván. Možno nie úplne bežné doplnky dokážu zaujať vašich priateľov ale tiež v nich dokážeme nájsť praktické využitie. Paraván dokáže veľmi vkusne a nenásilne oddeliť priestor v izbe. Vďaka stojanu na noviny sa prakticky zbavíte pohodených časopisov na obývacom stolíku.

Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Doplnky do bytu by ste mali vyberať tak, aby prezentovali aj vašu osobnosť a váš vkus. Ako inak chceme bytu vdýchnuť kúsok seba ak nie prostredníctvom bytových doplnkov?

Nechajte to na odborníkov

Ak si v záplave bytového nábytku neviete poradiť sami, obráťte sa na odborníka v tomto obore. Vyskúšajte služby bytového dizajnéra.

Aj vďaka návrhom a vizualizáciám môžete získať predstavu o tom, ako bude váš byt vyzerať ešte pred jeho dokončením. Váš dom či byt tak môže vyzerať ako z katalógu či interiérového magazínu.