Komody z masívu

Komody majú praktické využitie v každej domácnosti. Mnoho ľudí už ich čaru podľahlo a preto sa dnes objavujú v obývacích izbách, chodbách a spálňach čoraz častejšie. Na trhu sa nachádzajú komody rôzneho vyhotovenia, prevedenia a ceny, avšak komody z masívu stále patria k tým najobľúbenejším a to aj napriek tomu, že v tomto prípade ide obyčajne o skutočne drahý kus nábytku. Prečo teda ľudia dokážu za komodu z masívu zaplatiť aj niekoľko sto eur?

Komoda ako dizajnový doplnok

Každý kus nábytku z masívu vyzerá luxusne a draho. To znamená, že sa ním majiteľ môže prirodzene pýšiť. V prípade komody to platí úplne rovnako. Komody sú vo všeobecnosti vybavené množstvom zásuviek, ktorých prevedenie je v prípade masívnych kúskov skutočne precízne. Preto masívna komoda pôsobí dojmom drahého štýlu a luxusu všade, kde sa ju človek rozhodne umiestniť. Masívne komody obyčajne majú aj nádych starožitnosti a preto pôsobia aj historicky. Ak teda chcete mať doma kus nábytku, ktorý bude z istotou obdivovať každý, kto k vám zavíta, kúpte si komodu z masívu.

 

Dlhá životnosť komody

Masívny nábytok, okrem toho, že je drahý, je aj veľmi pevný a spoľahlivý. Preto sa jeho životnosť počíta nie na roky, ale na desaťročia. V prípade komody je to veľmi veľká výhoda, keďže komody obyčajne slúžia na skladovanie tých najrôznejších vecí. Tak napríklad do komody v obývacej izbe odkladáme úplne všetko, na čo si človek dokáže spomenúť. Od malej elektroniky, cez dokumenty až po kancelárske potreby, akými sú napríklad nožnice. Všetky takéto malé veci dokážu dať komode zvnútra poriadne zabrať, avšak v prípade komody z masívu toľko škody, pre tvrdý materiál nenapáchajú. To isté platí aj v prípade vplyvov zvonka. Komoda z masívu sa len tak ľahko neobije napríklad vysávačom alebo metlou.

 

Komoda a jej stúpajúca hodnota

Nábytok z masívneho dreva a teda aj komody nestrácajú na svojej hodnote. To sa o lacnom nábytku rozhodne povedať nedá. U nás síce trend nakupovania staršieho nábytku ešte nie je veľmi rozšírený, ale v mnohých štátoch sú ľudia ochotní za starú masívnu komodu zaplatiť viac, ako za novú. Preto sa pri kúpe komody z masívu netreba báť, že by po roku alebo dvoch už nemala hodnotu, ako keď ste si ju kúpili.