Detské pieskovisko

Jednou z najobľúbenejších činností tých najmenších detí je hra v pieskovisku. Najväčšej popularite sa pieskoviská tešili v období masívnej panelákovej výstavby v 80tych a 90tych rokoch minulého storočia. V tom čase tvorili pieskoviská spolu s preliezkami každodenné útočisko pre tých najmenších. V dnešnej dobe sa postupne tieto verejné pieskoviská postupne presúvajú na uzavreté detské ihriská, kde prevádzkovatelia ihriska dokážu lepšie ustrážiť ich čistotu.

Pieskovisko pre deti, dospelých a psíkov..

Rozdiel medzi verejným pieskoviskom dnes a pieskoviskom pred desiatimi rokmi nie je v jeho vzhlade ale v jeho čistote. Znečistené pieskovisko nie je tým najvhodnejším miestom pre zábavu našich ratolestí. zdravotné riziká, ktoré hrozia, sú naozaj veľké. Pieskovisko je často miestom, kde domáci miláčikovia našich drahých susedov s obľubou vykonávajú svoje potreby. V tesnej blízkosti pieskoviska sa často nachádzajú lavičky, ktoré by mali slúžiť pre mamičky a oteckov strážiacich svoje deti. Vo večerných hodinách sú však tieto lavičky obľúbeným miestom stretávania sa mladistvých, ktorí často znečistia pieskovisko ohorkami z cigariet, rozbitými flašami a inými odpadkami.

 

Vlastné plastové pieskovisko s krytom

Pre majiteľov rodinných domov je riešenie problému so znečisteným verejným pieskoviskom veľmi jednoduché. Stačí navštíviť niektorý zo špecializovaných obchodov a vybrať si zo širokej ponuky pieskovísk rôznych tvarov za naozaj prijateľné ceny. Tieto pieskoviská sú najčastejšie vyrobené z kvalitného plastu s dlhou životnosťou. Bežnou súčasťou moderného pieskoviska je aj kryt, ktorý napomáha udržiavať čistotu. Plastové pieskovisko je prenosné a ľahko čistiteľné Určite v letných mesiacoch oceníte, že ho možno využiť aj ako malý bazén.

Drevenné pieskovisko s krytom

Vyrobiť drevenné pieskovisko zvládne skoro každý. Na výrobu potrebujeme iba zopár dosiek podľa vlastných požiadaviek. Výhodou je, že nie ste odkázaní na štandardné rozmery výrobcov ale môžete si dať vyrobiť pieskovisko na mieru do konkrétneho priestoru. Drevenné pieskovisko je neprenosné. Nazabudnite na kryt pieskoviska..