Ako zariadiť modernú obývačku?

Obývačku možno zariadiť na stovky rôznych spôsobov. Môžete si vybrať obývacie steny za priaznivé ceny ale aj luxusný značkový nábytok za nehorázne peniaze. Výber nábytku a jeho rozloženie by malo v prvom rade zodpovedať vkusu a životnému štýlu daných ľudí. Ak sa nám napríklad nesmierne páči retro štýl a obývačku si zariadime napriek tomu vo futuristickom duchu len preto, že sa to považuje za trend, nebudeme sa zrejme cítiť príjemne. Pri zariaďovaní sa teda určite treba riadiť vlastným štýlom, pretože len tak môžeme mať z obývačky dobrý pocit.

 

obyvacia-stena-moderna

 

Ako vyberať nábytok?

Výber nábytku, samozrejme, zodpovedá vkusu. Okrem vzhľadu by sme však mali zohľadniť aj ďalšie vlastnosti nábytku. Ak je obývačka menších rozmerov, musíme hľadať nábytok, ktorý bude šetrný k priestoru. Sedacia súprava v malej obývačke by nemala byť príliš masívna, ale skôr útlejšia. Niekoľko kresiel možno nahradiť praktickými taburetkami. Dnes sa už dáva prednosť vzdušnejšiemu priestoru a zostavy obývačkového nábytku na celú stenu sú skôr minulosťou. Výber zostáv nábytku do obývačky je nesmierne široký a ak sú vaše predstavy predsa len odlišné od všetkého, čo ste kde videli, možno si dať urobiť nábytok aj na mieru.

 

 

Akú sedačku?

Veľkosť sedačky je nutné prispôsobiť, ako sme už spomenuli, rozmerom obývačky. Okrem veľkosti a dizajnu sedačky si možno voliť aj z rôznych materiálov – koža, eko-koža, rozličné druhy textilných poťahov sú len niektoré z možností, keďže výrobcovia neustále prichádzajú s novými a novými „vynálezmi“. Materiál by mal byť nielen oku lahodiaci, ale aj jednoduchý na údržbu. Dajú sa kúpiť aj sedačky so snímateľným poťahom, ktorý sa dá jednoducho vyprať alebo vymeniť. Farbu treba prispôsobiť najmä celkovej atmosfére obývačky a ostatnému zariadeniu. Ak bojujete s každým kúskom priestoru, vhodné sú sedačky s úložným priestorom alebo aj rozťahovacie sedačky, ktoré môžu v prípade potreby poslúžiť aj ako lôžko na spanie. Do pozornosti vám ponúkame black red white nábytok , kde presn takýto štýl praktických sedačiek nájdete.

 

Odlaďujeme detaily

Neviete si rady so stenami? Pozrite si galériu na stránkach spoločností, ktoré ponúkajú tatranský profil s perodrážkou a zvážte, či by sa takýto štýl obkladu stien nehodil práve k vašej obývačke. Alebo si vyberte pre steny niektorú z overených farebných kombinácií.

Do obývačky neodmysliteľne patria aj rôzne doplnky. Je len na vás, ako si svoju obývačku zútulníte. Môžu to byť sošky, sviečky, izbové rastliny či váza s čerstvými prípadne vkusnými umelými kvetmi, nástenné obrazy, obrázky v rámikoch ako aj koberce a koberčeky, prípadne vankúše. To všetko príjemne doladí celkový vzhľad obývačky a zútulní túto miestnosť.