Zlé sedenie spôsobuje bolesti

Robím s počítačom každý deň a v poslednej dobe som začal pociťovať bolesti očí. Dlhšia práca prechádzala až do silnej bolesti hlavy a preto som bol nútený navštíviť svoju očnú doktorku. Bol som presvedčený o tom, že som si pri počítači pokazil oči, doktorka mi predpíše okuliare a problém sa vyrieši. Celé to bolo ale inak.

 

Problém spôsobovala chrbtica

Absolvoval som kompletné vyšetrenie zraku v očnej ambulancii. Sadol som si do kresla a čakal na verdikt doktorky. Ten ma ale zarazil. Dôvodom mojich problémov bolo zlé sedenie pri počítači. Následne stavce krčnej chrbtice tlačili na zadnú časť hlavy a to spôsobovalo tlak v očiach. Rada očnej doktorky znela: Snažte sa sedieť nielen pri počítači vzpriamene a nehrbte sa. Používajte vhodný sedací nábytok.

 

Výmena stoličky

Ako som sa dozvedel, čo spôsobuje moje problémy, rozhodol som sa v prvom rade vymeniť pracovnú stoličku. Kúpil som si ergonomickú, s opierkami lakťov  a podporou správneho držania chrbta. Už po týždni moje problémy úplne ustali.

 

Aj pre deti

Samozrejme ma hneď napadlo, ako môžem vyriešiť sedenie  pre deti tak, aby nemali rovnaké problémy ako ja. A tak som im kúpil k písaciemu stolu kvalitné plne nastaviteľné stoličky. Na relax som do izby doplnil detské sedacie vaky, ktoré by mali patriť tiež do kategórie zdravé sedenie. Sú síce trochu drahšie, ale zdravie je predsa na nezaplatenie. A navyše ak vystihnete dobrú akciu, nie je to až také strašné. Ja osobne som kúpil dva sedacie vaky cez sedacipytelemi.cz celkom lacno. A ak ste trochu zruční, môžete si vyrobiť pohodlné sedenie aj svojpomocne a podľa vlastnej fantázie.  Stačí vám vhodná náplň a kvalitná látka. Pre kvalitnú náplň do sedacích vakov pozri sem alebo vyhľadaj predajcu vo vašom okolí.