Žehliaca doska a jej poťah

Premyslený výber žehliacej dosky si môžeme časté žehlenie uľahčiť. Nesprávne zvolená žehliaca doska nám naopak môže žehlenie skomplikovať a túto činnosť do veľkej miery ešte viac znechutiť. Výber žehliacej dosky by naozaj nemal byť voľbou neuváženou.

Poťah žehliacej dosky

Najideálnejším poťahom žehliacej dosky je teflónový poťah. Teflónový poťah žehliacej dosky je maximálne odolný, vyznačuje sa dlhou životnosťou a ľahkou čistiteľnosťou. Ani zabudnutá rozhorúčená žehlička mu neublíži. Dobre odráža teplo a tak uľahčuje urýchľuje žehlenie. V kombinácii s paropriepustnou žehliacou doskou tvorí dobrý základ pre pohodlné žehlenie.

Vstavaná žehliaca doska

Vstavaná žehliaca doska je riešením, ako odstrániť častokrát namáhavú manipuláciu s klasickou žehliacou doskou. Môže mať napríklad podobu sklopnej žehliacej dosky namontovanej na stene. Vstavaná žehliaca doska môže byť zároveň súčasť napríklad vstavanej skrine alebo pomocou výsuvného mechanizmu aj kuchynskej linky.

 

Žehliaca doska v akcii

Viaceré obchodné reťazce používajú práve tento výrobok – žehliacu dosku – na prilákanie nových zákazníkov. Prezrite si letáky zo schránky, určite tam bude aj žehliaca doska v akcii.

Žehliaca doska s vlastnou zásuvkou

Nemalá časť žehliacich dosiek na našom trhu je vybavená vlastnou elektrickou zásuvkou a prívodným káblom. Tento, na prvý pohľad veľmi jednoduchý nadštandardný prvok, sa stáva často krát veľmi užitočný. V kombinácii s držiakom kábla žehličky je príjemným bonusom.

Výška žehliacej dosky a iné vlastnosti

Je veľmi dôležité, aby mala žehliaca doska možnosť nadstavenia pracovnej výšky. Určite sa neuchýlte k doske bez tejto možnosti výškového nadstavenia. V neposlednom rade by mala byť doska stabilná ale zároveň ľahko manipulovateľná.