Záhradný nábytok môže byť aj lacný

Jedným zo znakov, ktoré určujú vzhľad, eleganciu a štýl Vašej záhrady, je záhradný nábytok. Nábytok v záhrade slúži k dekorácii tohto priestoru a tiež poskytuje funkčnosť a využitie podobne ako ostatné druhy nábytku. Aj keď ľudia v mnohých prípadoch vyberajú nábytok do záhrady podľa ceny, mali by si pri výbere zvážiť aj rôzne vnútorné a vonkajšie charakteristiky nakupovaných produktov. Ako vybrať správny nábytok do Vašej záhrady?

 

Tipy ako vybrať záhradný nábytok:

1. Pozrite sa na prázdny priestor vo vašej záhrade. Začnite rozmýšľať nad tým, aký nábytok by sa hodil do tohto priestoru z hľadiska rozmerov, vzhľadu a funkčnosti. Vytvorte si vo Vašej mysli najprv víziu, ako by mala záhrada aj s nábytkom vypadať.

2. Ak už máte v hlave, koľko stoličiek, stolov a ďalšieho nábytku budete chcieť do záhrady umiestniť, pristúpte k ďalšiemu dôležitému kroku. Zmerajte priestor a porozmýšľajte nad tým, na aké účely chcete využívať nakupovaný nábytok.

3. Zistite si kvalitu materiálov vyrobeného nábytku. Pozrite si rôzne ponuky a recenzie na internete a tiež navštívte blízke obchody. Poraďte sa vždy s odborníkmi a známymi, ktorí majú so záhradným nábytkom skúsenosti. Zapíšte si informácie o materiáloch, farbách a štýloch nábytku, ktorý Vám vyhovuje.

 

4. Skontrolujte si záruky, inštrukcie a dôležité informácie o údržbe materiálov. Musíte si byť pri nákupe istý, že nábytok Vám vydrží viac než len pár mesiacov. Tiež si zistite, či sú dostupné v prípade potreby náhradné časti nábytku.

5. Rozhodnite sa, na aké účely chcete využívať nábytok a aké sú Vaše potreby. Nezabudnite aj na rôzne doplnky k nábytku, ktoré by mohli byť užitočné.

6. Pozrite sa nie len na kvalitu materiálov, ale aj na ich štýl. Niekto preferuje drevené materiály, zatiaľ čo inému vyhovujú plasty.

7. Skontrolujte si cenu rovnakých produktov u rôznych predajcov. Rovnaký nábytok do záhrady môže byť ponukaný u iného predajcu za výrazne nižšiu cenu.

8. Pred nákupom si nábytok vyskúšajte. Záhradný nábytok musí byť nie len vyzerať dobre na pohľad, ale tiež musí byť funkčný a komfortný.