Záhradný nábytok a použité materiály

Výber nábytku pre exteriér je vždy spojený so skúmaním jeho kvality a odolnosti voči poveternostným podmienka. Aby si záhradný nábytok zachoval svoje funkčné vlastnosti a zánovný vzhľad po dlhé roky, musí jeho výroba podliehať určitým štandardom. Nemenej dôležitá je aj kvalita použitých materiálov. Správna voľba pre daný kus nábytku je vždy kľúčová.

 

Výber vhodného materiálu

PLAST- tento materiál je pri exteriérovom nábytku veľmi obľúbený. Aj napriek tomu, že je veľmi lacný, pôsobí často práve luxusným a moderným dojmom. Plastový záhradný nábytok  dodá každej záhrade mladistvý vzhľad. Plastový nábytok je dostupný v širokom farebnom spektre a je jednoduché ho prispôsobiť každému typu priestoru. Vďaka jeho nízkej hmotnosti je manipulácia s týmto druhom nábytku veľmi jednoduchá.

 

 

DREVO – asi nejestvuje materiál, ktorý by jednoduchšie zapadol do vašej záhrady, ako je drevo. Na výber máte z viacerých druhov drevín, od tých našich domácich až po tie exotické. Exotické dreviny odolávajú lepšie poveternostným vplyvom, no sú zároveň o čosi drahšie. Drevený nábytok si ale vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Je dobré ho z času na čas prelakovať alebo premaľovať.

KOV – stále častejšie sa stretávame v modernej záhrade s kovovými prvkami nábytku. Žiadnou výnimkou nie sú kované lavice alebo nerezové stoličky. Kovový nábytok má ale aj svoje nevýhody. Starostlivosť oň je nevyhnutnosťou a nie je jednoduché s ním manipulovať. Cena býva z pravidla o čosi vyššia oproti záhradnému nábytku z iných materiálov.