Záhradné grily liatinové, murované a plynové

Grilovanie patrí k letným dňom, ktoré sú takto plné slnka, tepla a vône grilovaného mäsa a zeleniny. Mnoho ľudí volá na svoju záhradu rodinu a priateľov, aby si pri grilovaní užili pár pekných chvíľ. Na našom trhu sa nachádza veľké množstvo grilov, z ktorých si môže človek vybrať. Práve preto by pred kúpou mal vedieť, čo chce a čo sa mu páči. Obyčajne sa oplatí vyberať podľa materiálu, z ktorého je gril vyrobený.

Liatinový gril

Liatinové grily sa dajú jednoznačne označiť za štýlové. Obyčajne si ich kupujú ľudia, ktorí chcú, aby gril v ich záhrade vyzeral dokonale. Liatinové grily sú ťažké a niekedy vážia aj tridsať kilogramov. Práve preto majú v záhrade obyčajne pevné miesto a už sa neprenášajú. Ceny takýchto grilov vôbec nie sú nízke. Štandardný liatinový gril bude človeka stáť okolo stopäťdesiat eur.

 

Murovaný krb s grilom

Murované grily sú u nás skutočne populárne. Ak sa človek rozhodne do svojej záhrady investovať, obyčajne si už dopraje aj murovaný gril. Ich prevedení je na trhu nespočetne veľa a je len na človeku, čo konkrétne sa mu páči. Mnoho firiem ponúka už hotové murované grily, iné vám prídu gril vymurovať na mieru. Ak sa rozhodnete kúpiť murovaný krb s grilom, ktorý stačí na záhrade nainštalovať, nachystajte si asi dvesto eur. Práve toľko stoja tie najlacnejšie kusy. Pri väčších a luxusnejších sa môže však cena vyšplhať aj na niekoľko sto eur.

Plynový gril

Moderné záhradné grily sú obyčajne plynové. Ide o grily, ktoré u nás ešte nie sú veľmi rozšírené, ale postupne si získavajú pevné miesto. Cena aj výkon takýchto grilov sú rôzne a obyčajne spolu súvisia. Plynový gril sa dá kúpiť už od sto eur, pričom väčšie a výkonnejšie budú človeka stáť okolo tristo eur.

Prenosný gril na drevené uhlie

Snáď najpopulárnejší záhradný gril je taký, ktorý sa dá prenášať a používa sa doňho drevené uhlie. Takýto gril má na záhrade mnoho z nás. Ich ceny sú skutočne rôzne. Tie najmenšie sa dajú kúpiť za pár eur a ich cena samozrejme stúpa s veľkosťou. Ľudia tieto grily obľubujú preto, lebo potraviny na nich pripravené sú skutočne grilované a gril sa dá veľmi jednoducho spratať.