Ako na záhradné jazierko

Záhrada je obyčajne tá časť domova, ktorú si všimnú aj náhodne okolo idúci ľudia. Preto si dnes ľudia dávajú na svojich záhradách záležať a čoraz častejšie ich obohacujú o rôzne doplnky, o ktorých sa im v minulosti ani nesnívalo. Okrem presne zostrihaných stromov, farebných rastlín a sôch sa stretávame už aj so záhradnými jazierkami alebo mostíkmi.

Kde jazierko v záhrade umiestniť?

To, kde sa jazierko bude nachádzať je čisto individuálna vec. Je teda len na človeku, kde sa rozhodne ho mať. Obyčajne si ich však dávajú ľudia vykopať tak, aby zapadali do záhrady a aby pritom boli viditeľné z cesty alebo okolia.

 

Aké jazierko zvoliť?

Dnes platí pravidlo, že ničomu sa nekladú medze a to isté platí aj v prípade záhradných jazierok. Jazierka môžu byť prakticky všetkých tvarov, hĺbky a veľkostí. Najväčší pozor si pravdepodobne treba dať na hĺbku jazierka. Ak v ňom totižto človek chce mať nejaké konkrétne rastliny, mal by si zistiť, aká hĺbka im vyhovuje a podľa toho nechať jazierko vykopať. Obľúbenou možnosťou sú jazierka so schodovitým okrajom, do ktorých sa potom rastliny ukladajú.

 

 

 

Ako jazierko zrealizovať?

V tomto prípade platí pravidlo, že všetko by sa malo nechať na odborníka. Stačí si objednať firmu, ktorá príde a jazierko vám vykope presne tam, kde ho chcete. Okrem toho vám ho následne vystužia, vybavia špeciálnou fóliou a umiestnia filter. Následne ho napustia a prípadne vám doňho dajú všetko, čo si prajete.

Ceny záhradných jazierok?

Ceny jazierok sú rôzne, ale vo všeobecnosti nejde o veľmi lacnú záležitosť. Firma, ktorú si na jazierko vyberiete, vám presne vypočíta, koľko vás jazierko bude stáť. Cena samozrejme závisí od rozlohy, hĺbky a vybavenia samotného záhradného jazierka.