Záhradné hojdačky pre dospelých

Pokoj na záhrade si vie predstaviť snáď každý človek. Keď sa posadíme na čerstvý vzduch a slnko zrazu sa cítime lepšie. Na záhrade sa dá oddychovať rôzne. Na deke, na lavičke, na stoličke alebo aj na holej zemi. Dnes sú však populárne aj záhradné hojdačky. Túžite si nejakú kúpiť a chcete vedieť ako na to? Tak čítajte.

Materiály záhradných hojdačiek

Na trhu sa nachádzajú rôzne druhy záhradných hojdačiek. Prvým kritériom pri výber hojdačky je vhodný materiál. Najkrajšie záhradné hojdačky sú samozrejme z dreva. Masívne hojdačky, ktoré sa hodia pred každý dom alebo chatu. Ich najväčšou nevýhodou však je, že sa treba o neskutočne starať, práve preto, lebo sú vyrobené z dreva, ktoré veľmi neobľubuje zmeny počasia. Preto, ak si vyberie človek drevenú záhradnú hojdačku, musí ju pravidelne natierať. Hojdačky sa však dajú kúpiť aj kovové. Tie môžu byť buď z tých lacnejších alebo môže ísť o prekrásne, ale cenovo náročné kuté kusy. Ich údržba je samozrejme jednoduchšia.

 

Pohodlnosť záhradných hojdačiek

Ak už človek nechce investovať do samotnej hojdačky, mal by investovať do jej matracu, aby bola pohodlná a sedelo sa na nej skutočne príjemne. Hojdačka teda môže byť z tých najlacnejších, ale matrac by mal byť hrubý, mäkký a z príjemného materiálu. Okrem toho, by mal byť jeden takýto matrac na časti, kde sa sedí a druhý tam, kde si človek opiera chrbát. K pohodlnosti patrí aj to, že by každá hojdačka mala mať striešku, ktorá chráni ľudí pred priamym slnkom.

Praktické záhradné hojdačky

Už sme spomínali, že kovové záhradné hojdačky sú praktickejšie ako tie z dreva. Okrem toho netreba v tomto smere zabúdať ani na to, že matrace hojdačky by mali byť radšej tmavšej farby, aby ich nebolo potrebné prať každú chvíľu. Veľmi užitočná je aj možnosť hojdačku prenášať. Práve preto je praktické mať hojdačku, ktorá je ľahšia, aj keď je pravda, že táto vlastnosť sa pri masívnych hojdačkách dosiahnuť nedá.

Ceny záhradných hojdačiek

Ceny hojdačiek samozrejme závisia od materiálu a vyhotovenia. Masívne, drevené záhradné hojdačky budú človeka stáť aj štyristo eur. Samozrejme to už je suma za naozaj kvalitný a luxusný výrobok. Okrem takýchto drahých kusov sa dajú kúpiť aj hojdačky strednej triedy a to za sumy okolo stopäťdesiat eur. Najlacnejšie záhradné hojdačky sa dajú v obchodných reťazcoch zohnať aj za päťdesiat eur.