Aké záhradné domčeky. Drevené či plastové?

Záhrada neodmysliteľne patrí ku každému rodinnému domu. A keďže je záhrada miesto, kde ľudia trávia skutočne veľa času, či už pri práci na svojej zelenine a ovocí alebo len oddychovaním, mala by mať každá správna záhrada aj záhradný domček. Existuje však niekoľko druhov záhradných domčekov a preto treba pred kúpou vedieť, ktorý je na čo určený.

 

Záhradné domčeky na náradie

Ku každej správnej záhrade patrí náradie. Či už hovoríme o lopate, hrabliach alebo fúriku, v každej záhrade by malo byť miesto, kde sa dajú spomínané veci skladovať. Na to je ako stvorený záhradný domček na náradie. Obyčajne ide o záhradné domčeky s rozlohou do šesť metrov štvorcových. Na trhu je mnoho druhov takýchto domčekov. Tie najmenšie s rozlohou asi tri metre štvorcové budú človeka stáť okolo päťsto eur. Raz také veľké sa dajú kúpiť za sumu asi sedemsto eur. Ak teda nemáte kde skladovať všetko náradie, ktoré do záhrady potrebujete, ale aj keď napríklad potrebujete miesto na odkladanie bicyklov, neváhajte a takýto malý záhradný domček si zakúpte.

 

Záhradné domčeky na príjemne posedenie

Samozrejme u predajcov človek nájde aj záhradné domčeky, ktoré sú väčšie ako tie už spomínané. Ich rozloha sa obyčajne pohybuje od šesť do jedenásť metrov štvorcových a určené sú hlavne do záhrad, ktoré sa nenachádzajú bezprostredne pri domoch. Ide o to, že ak človek príde do záhrady, kde nie je žiadny dom alebo chata, potrebuje miesto, kde si môže zložiť veci, príjemné si posedieť, prípadne uvariť čaj alebo kávu. Práve na takéto účely sú väčšie záhradné domčeky ako stvorené. Cena samozrejme závisí od rozlohy a od prevedenia samotného domčeka. Tie najmenšieho budú človeka stať okolo tisícdvesto eur. Na krajšie a väčšie by si mal kupujúci prichystať asi dvetisíc eur. Záhradné domčeky v tejto cenovej kategórii už obyčajne vyzerajú ako chaty a bývajú vybavené aj napríklad terasou.

Záhradné domčeky dnes ponúka mnoho spoločností. Stačí si vybrať z ich ponuky a samotná firma sa už postará o to, aby domček v dohodnutý dátum stál na mieste, ktoré ste si vybrali.