Záhradné chatky celoročne na predaj

Záhrada je dôležitou súčasťou života mnohých ľudí. Obzvlášť v jarnom a letnom období trávime na záhrade veľa času. Aj preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje umiestniť na svojej záhrade záhradné chatky.

Účel

Záhradné chatky môžu slúžiť ako odkladací priestor pre záhradné náradie, kosačky či iné veci (napríklad bicykle či rôzne vonkajšie hračky pre deti). No záhradné chaty sú tiež dobrým miestom pre oddych a príjemné posedenie. Takisto pre deti sú zaujímavým miestom, kde sa môžu hrať. Do záhradnej chatky možno priviesť aj elektrinu, vodu a dokonca, ak by ste chceli svoju chatku užívať aj v zime, potom sa dá vyriešiť aj kúrenie. V chatke možno mať zapojený tiež telefón, televízor, jednoducho urobiť si tu miesto na oddych či svoju záhradnú pracovňu.

Kde sa dajú zohnať?

Niektorí šikovní domáci majstri si záhradnú chatku zhotovia aj sami a tak ju môžu prispôsobiť presne svojim potrebám. No oveľa častejšie ľudia volia inú možnosť a tou je kúpa záhradnej chatky. Dajú sa kúpiť vo väčších obchodoch so stavebninami a podobným tovarom, ale veľký výber je aj na internete. Taktiež jednou z možností je nechať si chatku zhotoviť takpovediac na mieru u nejakého remeselníka či firmy.

Ako vyberať?

Záhradné chatky sa dodávajú v rozličných veľkostiach a tvaroch. Práve rozmery chatky sú jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré musíme pri výbere brať do úvahy. Preto je nutné vopred si zmerať miesto, kam plánujeme chatku umiestniť a podľa toho potom postupovať vo výbere správnej veľkosti chatky. Záhradná chatka by mala svojím vzhľadom pekne zapadať do celkového prostredia záhrady. Záhradná chatka môže byť doplnená aj terasou, takže ak máte dostatočne veľkú záhradu, môžete si zvoliť aj takúto alternatívu. Materiálom na výrobu záhradných chatiek bývajú najmä dreviny ako buk, dub, smrek a obľúbená je aj borovica severská. Drevo musí byť, samozrejme, špeciálne ošetrené, aby odolávalo akémukoľvek počasiu. Strecha záhradnej chatky môže byť buď rovná alebo šikmá a je len na vás, akú si vyberiete. Používajú sa najmä škridly z pálenej hliny či betónu, ale môže to byť aj plech prípadne drevený šindeľ. Je dobré, ak vám chatku prídu namontovať odborníci. Veľa firiem ponúka aj túto možnosť ako bezplatnú službu pri kúpe záhradnej chatky. Ak si trúfate, môžete si, samozrejme, chatku namontovať aj sami. Chatka by mala mať murovaný či iný vhodný podklad ako izoláciu.

Koľko taká chatka stojí?

Za záhradnú chatku zaplatíte okolo 1000 Eur a viac v závislosti od materiálu, rozmerov a príslušenstva.