Vytvorte si vlastný sedací vak

Máte radi pohodlie a radi si užívate voľné chvíle vyvaľovaním sa v sedacom vaku? Nie je sa čomu čudovať. Tieto moderné kusy sedacieho nábytku sú veľmi obľúbené z viacerých dôvodov. Sú nielen pohodlné ale aj prospievajú nášmu zdraviu.  Čo ale v prípade, keď ponuka výrobkov z tejto kategórie nezapadá do dizajnového štýlu vašej domácnosti a vy nie ste ochotní robiť kompromisy? Tak potom si vytvorte obľúbené sedacie vaky na mieru vašim požiadavkám.

 

Základom je náplň

Ak si chcete vytvoriť vlastný sedací vak, budete potrebovať granulát, ktorý je základom pohodlného sedenia.  Najbežnejšia náplň sedacích vakov sú polystyrénové  guľôčky. Používajú sa hlavne vďaka dobrým termoizolačným vlastnostiam a nízkej hmotnosti. Tento granulát je možné zakúpiť vo špecializovaných predajniach alebo cez internetový obchod zameraný na výrobu a predaj sedacích vakov. Pre vak bežných rozmerov bude pravdepodobne dostačujúce 100 litrové balenie. Pre extra veľké sedacie vaky môžete siahnuť po 150 litrovom balení a  pri sedačkových typoch až po 200 litrovom balení.

 

Náplň do sedacieho vaku

Náplň do sedacieho vaku

 

Poťahové materiály

Ak ste sa rozhodli pre sedací vak na mieru, voľba materiálu je len na vás.  o vhodnosti alebo nevhodnosti sa ale odporúčame poradiť s profesionálom z oblasti čalúnenia nábytku.  Ten vám poradí, ako vybrať materiál, ktorý sa ľahko udržuje v čistote.  Potom vám už nič nebude brániť vychutnať si vašu obľúbenú kávu Lavazza v pohodlí sedacieho vaku presne podľa vašich predstáv.