Vírivka či klasika?

Relaxácia vo vode je určite pre každého jednou z najlepších foriem oddychu. No nie vždy však máme možnosť pravidelne navštevovať verejné kúpaliská a tam na chvíľu vo vode vypnúť. Navyše, ak sme pri pobyte vo vode masírovaný, oddych môže mať aj podstatnú zdravotnú funkciu. Masáž vírivou vaňou môžeme mať už dnes bez veľkých nákladov aj v našej domácnosti.

Klasické vane sú využívané hlavne na hygienu. Dokážete si predstaviť, že namiesto nich by ste mali v kúpeľni relaxačné zariadenie, v ktorom by ste si okrem hygieny mohli aj príjemne oddýchnuť? Zaobstarajte si vírivú vaňu, ktorú si určite okamžite zamilujete.

Cena

Cena vírivých vaní v posledným rokoch prudko klesla a stala sa dostupná aj pre bežných ľudí. Tie najlacnejšie kúsky si dokážeme zakúpiť už za niekoľko stoviek eur, čo je v porovnaní s cenou klasických vaní len mierny rozdiel. Ten určite vynahradí pôžitok z jej užívania.

Prevedenie

Vírivé vane sú dostupné v niekoľkých prevedeniach. Ak má vaša kúpeľňa menšie rozmery, nezúfajte. Vírivé vane nájdeme aj vo veľkosti klasickej vane, mnohokrát dokonca s lepším využitím priestoru. Vírivé vane často obsahujú aj rôzne schodíky či priestory na ukladanie, na ktorých si nájdu svoje miesto hygienické potreby využívané pri kúpaní.

Spôsoby masáže

Systém trysiek sa v každom prevedení vírivej vane líši. Základnými druhmi trysiek sú vodné a vzduchové. Vodné trysky nachádzame obvykle v bočných stenách. Zvýšený tlak vody, ktorá smeruje k nášmu telu zabezpečuje masáž a zvyšuje pocit pohodlia vo vani. Pomocou vzduchových trysiek je uskutočňovaná perličková kúpeľ. Tieto trysky sú umiestnené na spodnej strane vane. Trysky sa dajú regulovať, čím dokážeme zvyšovať alebo znižovať intenzitu masírovania.

Vírivá vaňa je dnes definitívne lepšou voľbou ako vaňa klasická. Poskytuje omnoho väčšie využitie, vstupné náklady príliš neprevyšujú cenu klasických vaní a navyše ich systém je skonštruovaný tak, aby neboli nutné veľké úpravy rozvodov vody v kúpeľni pri ich inštalácií.