Vešiaková stena do predsiene

Zariadenie predsiene sa skladá zo štyroch základných prvkov. V prvej miestnosti každého príbytku nesmie chýbať skrinka na topánky, zrkadlo, minimálne jedna zásuvka a vešiaková stena. Práve vešiaková stena je jednou z tých najdôležitejších súčastí predsiene, keďže slúži na ukladanie šiat a taktiež dotvára celkový vzhľad miestnosti. Keďže tvorí podstatnú časť steny, je zväčša najväčším typom zariadenia predsiene. Zvolením správneho typu vešiakovej steny dokážeme predsieň presvetliť či zväčšiť. Práve to nám zabezpečia rôzne triky s vešiakovými stenami.

Vešiaková stena na zväčšenie priestoru

Predsieň je zväčša prvým aspektom, ktorý tvorí mienku o našej domácnosti. Práve preto by sme ju mali dôkladne zariadiť. Niekedy to však jej proporcie nedovolia. Voľbou správneho typu nábytku však dokážeme tieto nedostatky šikovne skryť. Všetko pomocou drobných očných klamov, ktoré zabezpečí najmä najväčšia časť zariadenia predsiene, a to vešiaková stena. Ak je predsieň príliš nízka a úzka, vešiakovú stenu umiestňujeme maximálne do dvoch tretín výšky miestnosti. Predsieň tak zostane dostatočné vzdušná a nebude javiť dojem preplnenia.

 

 

 

Svetlé odtiene nábytku zas priestor opticky rozšíria, preto by mala byť malá predsieň zariadená svetlými odtieňmi dreva ako napr. dub či nábytkom s bielymi alebo pieskovými povrchovými lištami. Väčšina domácností však volí celé vešiakové zostavy, ktoré obsahujú vešiaky ako jej súčasť. V tom prípade si dajte pozor na zlú kombináciu jednotlivých kusov nábytku. Nad vešiakovú stenu sa často umiestňuje polička. Ak máte nad vešiakovou stenou dostatok priestoru, polička je správnou voľbou, keďže čiastočne zabráni usadzovaniu prachu na zavesenom oblečení a rozširuje úložnú kapacitu priestoru. Avšak ak je vaša vešiaková zostava takmer po strop, polička tento priestor opticky ešte viac zníži.

Teplo domova v predsieni

Vešiaková stena zväčša zaberá plochu takmer celej jednej steny. Dokáže tak zakryť jej nerovnosti a taktiež spríjemní atmosféru v predsieni. Drevená stena totiž zabezpečí príjemné teplo domova, ktoré nesmie absentovať v žiadnom type bývanie. O to viac dôležité je zabezpečiť túto atmosféru práve v predsieni, keďže je prvou miestnosťou pri vstupe do domu či bytu.