Veľkonočné dekorácie a prestieranie

Reklamné letáky hypermarketov  nám dávajú jasne najavo, že sa blíži veľká noc. Obchody nám ponúkajú stále častejšie rôzne veľkonočné dekorácie, sladkosti a iné predmety spojené s týmto veľkým kresťanským sviatkom. Nie je sa čomu čudovať. Každý si rád navodí tú správnu sviatočnú atmosféru vhodnými doplnkami.

náš tip: Veľkonočná výzdoba

 

Veľkonočné dekorácie

Vyzdobte si svoju domácnosť vkusne a štýlovo. Najlepším riešením sú aj tento rok vlastnoručne vyrábané dekorácie a doplnky. Potom už stačí dokúpiť nejaké sladkosti, napiecť koláčiky a hodovanie sa môže začať.

 

 

Veľkonočné prestieranie

Veľká noc je symbolom hojnosti. Stoly sa prehýňajú pod náporom jedál. Každký si v tento veľkonočný čas dopraje troška viac. Dôvodom je aj ukončenie pôstu, ktorý veľkej noci predchádzal. Keďže sa veľa aktivít odohráva priamo pri jedálenskom stole, nebolo by vhodné zabudnúť na jeho výzdobu. Pekné veľkonočné prestieranie dokáže zázraky.  Stačia obrúsky s vhodným motívom, zopár maľovaných kraslíc, dekoračné predmety v podobe kuriatka či zajačika. Výsledkom je dokonalá veľkonočná atmosféra.