Váľanda využíva priestor efektívne

Najmä do detských izieb volia rodičia pre svoje deti váľandu. Tá poskytne deťom plnohodnotné spania a navyše ušetrí priestorom. Váľanda totiž neobsahuje žiadne vystúpené čelo ako klasické postele, vďaka čomu ju môžeme bez problémov umiestniť pozdĺž steny. Posteľ nám teda nebude vystupovať do stredu miestnosti, čím sa zvýši jej úžitková plocha. Vaše dieťa tak bude mať dostatok priestoru na hranie či miestnosť ponúkne dostatočný priestor na umiestnenie ďalších kusov nábytku.

Úložný priestor

Váľanda vám priestor nielen ušetrí, no aj ho ponúkne. Pod spacou plochou sa totiž nachádza úložný priestor, ktorý môžete využiť na uskladnenie perín či nepotrebných vecí. Vyklápanie je zabezpečené pružinovým systémom, ktorý posteľ vo vyklopenom stave udrží bez nutnosti jej držania. Úložný priestor pod váľandou preto môžete prehliadať bez akýchkoľvek obáv, že by na vás mohla posteľ spadnúť.

Válanda ako náhrada postele

Spanie na váľande je plnohodnotné. Pri porovnaní s kvalitou spánku na klasickej posteli nenájdete takmer žiadne rozdiely. Výhodou je, že matrac je súčasťou postele, preto ho nepotrebujete dokupovať osobitne ako pri klasických posteliach. Kúpou váľandy vám teda nevznikajú žiadne ďalšie náklady spojené s matracom a roštom. Cena váľand je pritom nižšia ako cena klasických postelí rovnakých rozmerov.

 

 

Tvrdosť

Prevedenie váľandy si vyžaduje prítomnosť pružinové matraca, ktorý je zväčša na stupnici tvrdosti matracov stredný až tvrdý. Tento matrac teda zabezpečí, že počas spánku bude vaše telo v prirodzenej polohe. Ráno sa budete teda zobúdzať svieži a bez bolesti. Životnosť týchto matracov je 10 až 15 rokov s tým, že ak sa začnú pružiny predierať von cez výplň a povrch matraca, posteľ je nutné vymeniť za novú.

 

Cena

Váľandy rozmerov 200 x 80 zakúpite už od 70 €.