Využívame úložný priestor pod posteľou

Množstvo domácností žijúcich najmä v bytoch súperí s nedostatkom úložných priestorov. Byty ponúkajú malú rozlohu, ktorá často nestačí ani na základné vybavenie bytu. Skrine sú zväčša vstavané, ktoré však pohltia iba oblečenie. Čo máme potom robiť s ostatnými vecami, ktoré chceme uskladniť? V úvahu prichádza využiť úložný priestor pod posteľou.

Vyklápacie postele

Priestor pod vyklápacou časťou váľandy či manželskej postele takmer každý z nás využíva na odkladanie nepotrebných vecí či sezónneho oblečenia. Tento priestor je však veľmi prašný, preto uložené veci chráňte igelitovým obalom alebo ich umiestnite do škatule od topánok. Snažte sa pod vyklápacou časťou postele udržiavať poriadok, keďže dobrým usporiadaním vecí v tomto odkladacom priestore uložíte viacero škatúľ či igelitových vriec.

Boxy na kolieskach

Nielen vyklápacie postele, ale aj postele na nožičkách je možné využiť ako miesto na odkladanie vecí. Teda nie priamo tieto postele, ale voľný priestor pod nimi. Pod posteľ veľmi ľahko vložíme rôzne škatule či vrecia s dočasne nepotrebným materiálom. Takéto uloženie však pôsobí veľmi neesteticky a navyše sa znemožňuje dostatočné čistenie priestoru pod posteľou. Výrobcovia nábytku preto vyrábajú rôzne boxy či truhlice, ktoré ponúkajú veľký objem na uskladnenie vecí a zároveň zabezpečia, že sa na nich nebude usadzovať prach. Sú priamo určené na uskladnenie pod posteľou na nožičkách. Tieto boxy či truhlice sú zväčša na kolieskach, preto ich pri umývaní dlážky jednoducho vysuniete spod postele. Tieto boxy na ukladanie sú vyrábané buď z dreva alebo z plastu. Zakúpite ich už od 10 €.

 

 

 

Postele so zásuvkami

Niektoré manželské postele však tieto úložné boxy obsahujú ako internú súčasť. Pod matracom sa totiž nachádzajú rôzne zásuvky, ktoré pohltia veľké množstvo vecí. Je možné ich využívať aj ako náhradu šatníkovej skrine a ukladať do nich bežné oblečenie. Zásuvky sú totiž chránené pred usadzovaním prachu, keďže sú zo spodnej aj z vrchnej strany obité drevotrieskou. Vyvýšené postele zas ponúkajú priestor, do ktorého je dokonca možné ukladať menšie skrine či vytvoriť malú detskú izbu.