Travertínové obklady v kúpeľni

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa pôsobila moderne a štýlovo, možno by ste mohli zvážiť použitie travertínového obkladu. Ide o prírodný produkt, ktorý si ako obkladový materiál nachádza svoje pevné miesto v kúpeľni, za kuchynskou linkou alebo ako dekorácia na stene v obývačke. Travertínový obklad sa vyznačuje  výnimočnými kvalitatívnymi vlastnosťami, ktoré mu predurčujú dlhú životnosť.

 

Aby obklad vynikol

Travertínový obklad vyzerá sám o sebe veľmi dobre a štýlovo. Ak chcete jeho charakteristické črty ešte viac zvýrazniť, odporúčame ho vhodným spôsobom osvetliť. V praxi sa osvedčili najme zabudovateľné led pásy,  ktoré neplnia funkciu hlavného osvetlenia ale osvetlenia náladového. Led svietidlá majú veľmi dlhú životnosť a takmer žiadnu spotrebu. Nie je problém, aby boli permanentne rozsvietené.

 

Doplnky z travertínu

Travertín je univerzálny materiál, ktorý má naozaj široké použitie. Okrem použitia ako obkladu pre rôzne typy interiéru je možné z tohto materiálu vyrobiť rôzne predmety. Najčastejšie sa výrobcovia zameriavajú na predmety určené pre kúpeľne a toalety.  Bežnou súčasťou kvalitných kúpeľňových štúdií sú travertínové vane a umývadlá.

 

Starostlivosť

Prírodný kameň TRAVERTÍN je pórovitý  materiál,  ktorý do seba v neupravenom stave saje vodu. Ak by sme ho neupravovali, často vlhký povrch by bol náchylný na usádzanie nečistôt a tvorbu plesní. Riešenie je ale veľmi jednoduché. Stačí použiť špeciálne prostriedky určené na impregnáciu. S výberom impregnácie si nechajte poradiť v predajni, ktorá sa na tento materiál špecializuje. V prípade nevhodnej impregnácie by ste mohli napáchať viac škody ako osohu.