Trampolína

Moderná doba prináša so sebou nové trendy. Deti už netrávia svoj voľný čas športom, zameriavajú sa na počítače a televíziu. Motivovať ich k telesnej aktivite nie je vôbec jednoduché. Osvedčeným spôsobom, ako priviesť deti k športu, je zaujať ich. A to dokáže práve trampolína.

 

Trampolína s ochrannou sieťou

Pri  každom športe je veľmi dôležité dodržiavať zásady bezpečnosti.  Prípadným zraneniam sa dá predchádzať aktívne aj pasívne. Pri hre na trampolíne to platí dvojnásobne. Pre maximalizovanie bezpečnosti hlavne u malých detí, výrobcovia poskytujú trampolíny s ochrannou sieťou. Tá zabraňuje neželanému pádu dieťaťa mimo trampolíny.

 

Rešpektujte pokyny

Ku každej trampolíne je návod na použitie. Nepodceňujte ho a dôkladne si ho preštudujte. V žiadnom prípade sa neoplatí prekračovať povolené zaťaženie. Počet osôb, ktoré môžu trampolínu súčasne využívať závisí hlavne od dispozičného riešenia a veľkosti trampolíny. Vždy je ale každopádne najvhodnejšie, ak trampolínu využíva dieťa samostatne.  V takom prípade nehrozí riziko zrážky medzi deťmi a tak sa možnosť úrazu minimalizuje.