Tapety – vliesové sú najlepšie

Všetci sa snažíme, aby bol práve náš interiér v niečom výnimočný. Dokupujeme rôzne doplnky, vstavujeme na drahý nábytok. Avšak niekedy stačí naozaj málo, aby práve vaša miestnosť utkvela každému v pamäti vďaka jej výnimočnosti. Nikoho určite nezaujme fádna stena. Vďaka rôznym farebným odtieňom sa dá fádnosť čiastočne odstrániť, avšak farebné steny má dnes už takmer každý. No tapety nie.

Moderné tapety

Nebavíme sa o starých tapetách, ktoré slúžili ako lacná, no nie príliš atraktívna náhrada kvalitnej omietky a náteru. Trh nebol veľký, preto bolo v obchodoch možné dostať len niekoľko typov tapiet, ktoré často ani neladili so zariadením interiéru. Dnes je to však úplne inak. Dizajnové predajne sú doslova preplnené tovarom. Nájdeme v nich aj rôzne typy a vzory tapiet, takže nie je núdza, že nevyberieme tú správnu pre nás.

Papierové tapety

Klasickým typov tapiet sú papierové. Tie sa k nám preniesli z minulosti, no dnes sú vďaka rôznym vzorom oveľa atraktívnejšie. Ich veľkou nevýhodou je to, že sa veľmi rýchlo opotrebujú a na stene vyzerajú nepekne. Preto ich odporúčame meniť približne každých 3 až 5 rokov.

Vliesové tapety

Vliesové tapety sú podobné tým papierovým, avšak sú oveľa kvalitnejšie a sú ľahšie aplikovateľné na stenu. Na stenu sa nanášajú len za pomoci lepidla. Tieto tapety sú hrubšie, preto často zakryjú aj menšie nerovnosti povrchu. Dokonca aj kúpeľňa môže byť vytapetovaná. Asi sa čudujete, pretože papier veľmi ľahko saje vlhkosť, takže tapety by sa rýchlo znehodnotili. No PVC tapety nie. Sú umývateľné a na viac neprepúšťajú vlhkosť, ale držia ju na svojom povrchu. PVC tapety poslúžia ako šikovná alternatíva obkladačiek.