Taliansky nábytok

Keď sa povie taliansky nábytok, nie každý má celkom ucelenú predstavu o jeho vzhľade a štýle. Taliansky nábytok môže byť veľmi moderného vzhľadu, keďže Taliansko je dôležitým centrom dizajnu a práve odtiaľto pochádzajú rôzne nové trendy v bývaní. No taliansky nábytok môže mať aj rustikálnejšiu podobu.

Typické črty talianskeho nábytku?

Taliansko je prímorskou krajinou a tak si jeho obyvatelia v lete užijú poriadne horúčavy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa v talianskych príbytkoch hojne využívajú dlažby. Sú príjemne chladivé a okrem toho sa tiež vyznačujú nenáročnou údržbou.

Vzdušnosť a ľahkosť priestoru

Typickou črtou talianskeho nábytku je aj ľahkosť a vzdušnosť. Obľúbenou farbou nábytku je preto často biela, smotanová alebo slonovinová farba. Talianski návrhári radi kombinujú bielu s čiernou, čím vzniká zaujímavý kontrast a elegantný luxusný vzhľad interiéru. Tento farebný kontrast možno vidieť v rôznych častiach interiéru – či už v obývačkách, spálňach alebo kúpeľniach. Využívajú saj aj menšie koberčeky, ktoré pekne umocnia celkovú atmosféru miestností. Vzdušnosť a ľahkosť priestoru dotvárajú aj jemné mušelínové záclony na oknách ako aj málo rôznych dekorácií.

Tvary nábytku

Taliansky nábytok máva rôzne tvary – či už jednoduché čisté línie, ktoré krásne zapadajú do elegantného štýlu, ako aj zložitejšie či netradičné tvary nábytku, ktoré zasa prinášajú originalitu a nápaditosť. V kuchyniach moderného talianskeho štýlu vidno často práve netradičné tvary kuchynských liniek a jednotlivých skriniek. Taktiež sedačky, pohovky, stoličky a stolíky od talianskych dizajnérov mávajú absolútne originálne tvary, čím dosahujú maximálnu originalitu a štýlovosť a zároveň sú veľmi pohodlné.

Kde kúpite taliansky nábytok?

Taliansky nábytok zoženiete aj u nás na Slovensku, nakoľko aj u nás funguje niekoľko dovozcov tohto nábytku – najmä vo väčších mestách možno nájsť špecializované predajne s talianskym nábytkom. Ďalšou možnosťou je využiť internet a nájsť internetové predajne, ktoré vám zabezpečia taliansky nábytok.