Taburet – malý veľký pomocník

Nemáte v obývačke dostatok miesta na sedenie, keď k vám prídu hostia? Premýšľate o nejakom praktickom a zároveň estetickom doplnku na sedenie do detskej izby? Potom sa vám zaiste hodia taburetky, ktoré doplnia chýbajúce miesta na sedenie a splnia aj estetický účel.

Rôzne podoby taburetky

Taburetky môžu mať mnohoraké podoby. Kedysi nebol výber taký široký ako dnes, kedy si môžeme vyberať z taburetiek rôznych tvarov a s rôznymi poťahovými materiálmi. Taburetky môžu byť na kolieskach, malých nožičkách, či bez nich. Často bývajú taburetky súčasťou sedacích súprav, takže okrem pohovky a kresiel máte hneď aj taburetky v rovnakom štýle. Vždy sa však dajú dokúpiť vhodné taburetky aj neskôr. Výber je vskutku široký – či už túžite po taburetkách v klasickom štýle (romanticky zaoblené nožičky a zamatový poťah) alebo po super moderných či veselých taburetkách do detskej izby.

Taburetky nielen do obývačky

Taburetky síce najčastejšie vidno práve v obývacích izbách, no nemusia byť len tam. Sú vhodnou súčasťou zariadenia detských izieb. Ak navyše vyberiete taburetky vo veselých farbách a prípadne aj s rozprávkovým dizajnom, aj takáto obyčajná vec dokáže detskú izbu krásne oživiť. Svoje miesto však taburetky môžu mať aj v spálni či v kuchyni a v iných častiach bytu.

 

Iné využitie taburetky

Taburetky nemusia slúžiť výhradne na sedenie. Poslúžia aj ako podnožka na vyloženie nôh a v prípade taburetiek s úložným priestorom ich zasa možno použiť aj na uskladnenie nejakých drobností.

Kde ich kúpite?

Taburetky možno kúpiť v každom obchode s nábytkom. Možnosťou je aj kúpa cez internet. Okrem toho možno osloviť aj nejakého remeselníka, či by vám taburetku nedokázal vyrobiť na mieru a podľa vašich predstáv. Zvládne to aj šikovnejší domáci majster – stačí trochu fantázie a zručnosti.

Moderné taburetky

Moderné a obľúbené sú aj ušité taburetky plnené guľôčkovým polystyrénom, vďaka čomu sú príjemne mäkké a prispôsobivé. Hodia sa najmä do detských izieb, no vďaka rôznym možnostiam poťahových látok ich možno prispôsobiť aj pre obývacie izby či spálne. Praktické je, ak sa poťah dá snímať a vyprať, čo ocenia najmä rodiny s malými deťmi.