Vyberáme sušičku bielizne

Unavuje váš ustavičné vešanie vypratej bielizne. Zabezpečte si komfort prostredníctvom sušičky bielizne. Vďaka nej už nikdy nebudete potrebovať žiadne sušiaky či šnúry na balkóne. Pri klasickom sušení bielizne sa do tkaniny dostávajú aj rôzne čiastočky prítomné v okolitom vzduchu. Takto vysušené oblečenie nie je preto často šetrné k vašej pokožke. Bielizeň v sušičke schne pomocou vzduchu bez akýchkoľvek škodlivých látok. Oblečenie sa po sušení v sušičke ľahšie žehlí, niektoré dokonca stačí iba poskladať. Sušička vám ušetrí množstvo času a práce v domácnosti.

 

Princíp sušenia v sušičke

Sušičky sú vyrábané v dvoch základných prevedeniach. Na výber máme kondenzačné alebo ventilačné sušičky. Obe pracujú na princípe sušenia vzduchom. Bielizeň v sušičke rotuje oboma smermi, pričom sa v nej nachádza teplý vzduch. Ten z oblečenia odoberá vlhkosť, teda veci schnú. Teplý vzduch zabezpečuje, že sa pri sušení bielizeň nekrčí, keďže vyrovnáva jednotlivé vlákna. Na konci programu je do sušičky vhnaný studený vzduch, ktorý vyrovnané vlákna zafixuje.

 

Kondenzačná alebo ventilačná?

Kondenzačné a ventilačné sušičky sa líšia spôsobom vypúšťania vzduchu. Ventilačné ho jednoducho vypustia do priestoru, kým kondenzačné menia vzduch na vodu, ktorá sa zlieva do zbernej nádoby. Nádobu po sušení jednoducho vyberiete a potom buď vylejete, alebo inak využijete. Produktom kondenzovania pary je totiž destilovaná voda. Ventilačná sušička sa hodí skôr do práčovní v domoch, keďže je v nich zabezpečené lepšie vetranie ako v tých bytových. Kondenzačná sušička sa hodí do menších práčovní, ktoré majú slabé vetranie. Ak sa nad priestorom nachádza vzduchotechnika, ventilačnú sušičku je možné napojiť do tohto systému. Vyžaduje si to však stavebné úpravy.

Vstavaná alebo samostatne stojaca?

Sušička sa dá zakúpiť ako samostatné zariadenie alebo ako vstavaná súčasť práčky. Sušička vstavaná do práčky ušetrí priestorom a preto sa hodí do menších práčovní. Hmotnosť sušenej bielizne je však výrazne nižšia ako u samostatne stojacej sušičky. Na jedno sušenie je možné v stavanej sušičke vysušiť okolo 2,5 kg bielizne, kým v samostatne stojacej až dvojnásobne viac.