Sušiak na prádlo

Sušiakov na prádlo je veľa druhov. Ktorý sušiak je ten pravý práve pre Vás? Základom je, aby sušiak na bielizeň dokázal maximálne využiť priestor, aby bol ľahko udržiavateľný v čistote a aby bola manipulácia so sušiakom jednoduchá. Nasledujúce informácie Vám možno pomôžu pri rozhodovaní.

Sušiak na prádlo rozkladací vnútorný

Tento najznámejší sušiak prádla je určený rovnako na vnútorné ako aj vonkajšie použitie. Výhodou tohoto sušiaka je jeho dobrá stabilita a takmer neobmedzená nostnosť prádla. Rozkladací sušiak je prenosný a v zloženom stave nezaberá skoro žiadny priestor. Nevýhodou je jeho nižšia výška, ktorá môže skomplikovať vešanie postelného prádla alebo iného rozmernejšieho prádla. Dĺžka šnúry určenej na vešanie prádla je 15 metrov. Cena takéhoto sušiaka je veľmi prijateľná, často už od 5 Euro.

 

Stropný sušiak

Stropný sušiak je určený na umiestnenie do kúpelne alebo na balkón. Tento sušiak je neprenostný a potrebuje odbornú montáž. Jednotlivé časti stropného sušiaka sa po zavesení prádla dajú vytiahnuť pomocou lanka pod strop a nezaberajú tak drahocenný priestor.

 

Sušiak na radiátor

Sušiak na radiátor je určený prevažne na malé časti oblečenia ako sú napríklad ponožky a spodné prádlo. Je vhodný na príležitostné použitie. Dá sa ľahko skladovať, nezaberá skoro žiadne miesto. Možno ho umiestniť aj na dvere a okenné rámy.

 

 

Sušiak na vaňu

Tento sušiak je určený predovšetkým do kúpelne ale jeho použitie v iných častiach bytu je limitované iba kreativitou majiteľa. Veľkosť sušiaka tohto typu je v zloženom stave 60×60. Ramená sušiaka je možné nadstaviť v rozmedzí 0 až 180 stupňov. Dĺžka šnúry použiteľnej na vešanie prádla je v priemere 10 metrov, čo vystačí na prádlo z jednej práčky.

 

 

Sušiak na prádlo vonkajší

Vonkajší otočný sušiak umožňuje sušenie veľkého množstva prádla na malom priestore. Dĺžka šnúr sa pohybuje v rozmedzí 40 až 60 metrov, čo vystačí prinajmenšom na štyri plné práčky prádla. Vonkajší sušiak je neprenostný. Jeho váha je 15 kg a viac a preto si vyžaduje správne ukotvenie.

 

Rozťahovacie šnúry na sušenie prádla

Jedna časť tohto sušiaka je napevno namontovaná na stenu. Tá sa skladá zo samonavíjacieho pružinového mechanizmu a niekoľkých šnúr na vešanie prádla. Po vysunutí sa sušiak zachytí o protilahlú stenu alebo časť nábytku.