Súčasným hitom v interiérovom dizajne je provensálsky nábytok

Provensálsky štýl v interiérovom dizajne dýcha históriou a tradíciou tejto francúzskej oblasti, po ktorej je pomenovaný. Zároveň je však skutočne nadčasový a univerzálny. V súčasnosti je veľkým trendom, pretože tento štýl sa hodí naozaj do každej domácnosti, chaty i hotela.Prevedieme vás prednosťami krásneho provensálskeho nábytku, ktorý si zamilujete.

 

kuchyne-provensalsky-nabytok-kalvinwood.sk

Ako vlastne vyzerá provensálsky nábytok?

Provensálsky nábytok je druhom francúzskeho nábytku. Má štýl francúzskeho vidieka, čím pôsobí tradične a romanticky. Jeho hlavnými znakmi sú jemná patina, umiernené farby a zdobenie. Patina dodáva nábytku pocit opotrebovania, čím má väčší šmrnc. Najtypickejšie farby sú biela, smotanová a pastelové odtiene ostatných farieb prírody (svetlo zelená, modrá, ružová). V zdobení prevládajú kvetinové motívy. Preto sa tento francúzsky vidiecky nábytok hodí hlavne do podobne ladených príbytkov, ubytovacích zariadení a chát. Takýto nábytok nezvykne mať čisté línie, ale skôr špecifické zaoblenia, netypické hrany a vrstvenie. Ide o typický vzhľad francúzskeho vidieka, ktorý je v súlade s prírodou. Základom provensce nábytku sú prírodné materiály, čiže masívne drevo a čalúnenie z bavlny či ľanu.

 

obyvacka-provensalsky-nabytok-kalvinwood.sk

 

Provensálsky nábytok znesie aj kombináciu s inými štýlmi

Nemusíte sa obávať toho, že keď sa vám takýto štýl páči, musíte v ňom mať zladený celý príbytok. Keďže je to skôr ženský, romantický štýl, partneri by to asi nepredýchali. Čiže toto nie je správna cesta. Provencenábytok je veľmi výrazný a púta pozornosť. V stolárstve Kalvín Wood, ktoré na Slovensku vyrába vlastný nábytok v provensálskom štýle podotýkajú, že je úplne v poriadku kombinovať štýly nábytku. Môžete si vytvoriť svoj kúsok Francúzska pomocou vhodne zvolenej komody, konferenčného stolíka, kuchynskej linky, romantickej postele do spálne alebo čohokoľvek iného. Striktné ladenie tón v tóne a štýl v štýle už nie je trendom v žiadnom dizajnérskom odvetví, či už je to móda alebo interiérový dizajn. Iba odvážne kombinácie vás vytrhnú zo sivého priemeru. Provensálsky nábytok rozhodne nie je priemerný, dodá vašej domácnosti potrebnú útulnosť, romantiku a oživenie.