Študentská izba – praktické tipy

Nastal čas, kedy sa detská izba, nekonečný rozprávkový svet, musí premeniť na izbu pre malého školáčika. Do sveta plného hier prichádza dlhoočakávaná tajomná škola, ktorá so sebou prináša veľa zmien. Drobným úpravám sa nevyhne ani nábytok v detskej izbe.

 

Stôl pre študentskú izbu

Pred tým, ako sa detská izba premenila na izbu študentskú, centrom diania bola podlaha. Deti v predškolskom veku trávia čas hraním sa na koberci, ktorý im poskytuje dostatok miesta na zábavu. Premenou izby na študentskú nastáva zmena a veľké množstvo činností sa presúva z koberca ku stolu. Čítanie, písanie, domáce úlohy, to všetko sa spája s detským stolom. Dôležité je, aby výška stola zodpovedala veku dieťaťa a aby bola doska stola dostatočne osvetlená kvalitným osvetlením. Priestor na stole a v jeho okolí treba dobre zorganicovať. Dobre navrhnutý priestor uľahčí dieťaťu udržiavanie poriadku a umožní mu lepšie sústrediť sa na štúdium.

 

Študentská stolička

Rovnako dôležité ako výška stola je aj správna výška stoličky. Ideálne sú výškovo nadstaviteľné študentské stoličky, ktoré s dieťaťom rastú od jeho študijných začiatkov až po strednú školu. Stolička má správnu veľkosť ak sa nohy dieťaťa pri sedení dotýkajú zeme a koleno zviera pravý uhol. Nemenej dôležitá je aj chrbtová opierka, ktorá napomáha správnemu držaniu tela pri sedení.