Sťahujete sa do nového?

         Keď ste si vyberali nové bývanie, priestory boli pravdepodobne vyplnené nábytkom buď úplne, alebo aspoň z časti. No teraz, keď je byt alebo dom už váš, dívate sa na prázdne miestnosti a špekulujete nad tým ako ich čo možno najefektívnejšie zariadiť. Výber nábytku je základnou časťou bývania a tento proces by ste rozhodne nemali podceniť.

 

Rodinný dom

         Rodinný dom je ideálny pre náročnejšie bývanie. Vyžaduje si spravidla vyššie investície, no tie sa vám zakrátko vrátia – izby môžete prestavovať podľa vlastných predstáv, a taktiež oceníte aj maximálny pocit súkromia. Navyše dom je idylickou predstavou mnohých mladých párov túžiacich založiť si rodinu. O predaj rodinných domov nie je núdza v žiadnom regióne, preto si zaiste nájdete ten svoj.

V rodinnom dome sa nemusíte obmedzovať, preto si pokojne doprajte napríklad nábytok z masívneho dreva ktorý pôsobí nielen mohutne, ale tiež útulne a navodzuje typicky domácu atmosféru. Navyše je pevný a odolný vďaka čomu vydrží dobre slúžiť niekoľko desaťročí, tie kvalitné kusy zostávajú aj ďalším generáciám. Populárne sú tiež kuchynské linky dopasované na mieru k oknu tak, aby gazdiná videla do záhradky.

 

Byt

         Bývanie v byte nemusí byť obmedzujúce, pokiaľ zvolíte šikovný nábytok. Vyhnite sa napríklad širokým komodám a vyberte radšej užšie a vyššie – zmestí sa do nich veľa oblečenia a na druhej strane nezaberú priveľa miesta. Výhodný je tiež sektorový nábytok ktorý rozmiestnite podľa svojho vkusu. Myslite tiež na to, že rohové sedačky či rohové kuchynské linky vedia krásne zaplniť roh miestnosti ktorý by bol inak nevyužitý –zaplníte tak prázdne miesto a získate plochu na iné veci.

Pri byte však veľa závisí aj od jeho rozloženia a samotnej lokality v ktorej sa byt nachádza – byty na predaj v Košiciach alebo v Bratislave zvyknú byť aj priestranné a disponujú viacerými priečkami ktoré nie sú nosné, a teda ich môžete odstrániť a získať tak z rozlohy bytu maximum. Pri kúpe nábytku preto myslite aj na túto možnosť.

 

Hotové bývanie

         Niektorí z nás preferujú už zariadené bývanie, a preto čoraz viac realitných kancelárii ponúka online vyhľadávanie nehnuteľností aj podľa toho, aké má klient nároky na vybavenosť. Detailné popisy ponúkaných nehnuteľností ponúka stránka reality.sk a mnohé ďalšie.