Sťahovanie vlastnými silami?

Sťahovanie je síce zriedkavou záležitosťou v našich životoch ale raz začas to postretne každého z nás. Či už v osobnom alebo pracovnom živote.  A keď takáto situácia nastane ako prvé sa nám tlačí do pozornosti otázka, ako spraviť sťahovanie čo najjednoduchším, najrýchlejším a finančne čo najmenej náročným.  Odpoveď nie je vždy rovnaká a záleží od viacerých faktorov.  Od akých?

 

Naše možnosti

O tom, či budeme riešiť sťahovanie svojpomocne alebo si na to prenajmeme špecializovanú spoločnosť , rozhodujú v prvom rade naše zdroje.  Pre svojpomocné sťahovanie je nevyhnutný dostatočný počet ľudí , ktorí  zabezpečia transport väčších predmetov.  Netreba zabúdať ani na dopravné prostriedky s úložným priestorom. Auto musí mať nielen dostatočné rozmery ale aj možnosti pre vhodné zaistenie prepravovaného nákladu. Určite nechceme, aby sa napríklad kancelársky nábytok počas prepravy poškodili. Na ochranu pri preprave nám poslúžia krycie plachty, vhodné boxy, fólie.

 

transport

 

Oblasť a ponuka služieb

Je rozdiel, v ktorej oblasti sa nachádza miesto určenia. Napríklad sťahovanie kancelárií v Bratislave je určite finančne náročnejšie, pretože ceny prepravných spoločností sú oveľa vyššie ako napríklad ceny za rovnaké služby, ktoré ponúka spoločnosť na strednom Slovensku.  Treba ale dobre zvážiť svoje možnosti a nepreceňovať svoje schopnosti. Vo väčšine prípadov platí, že sťahovanie s pomocou prepravnej spoločnosti je lacnejšie a rýchlejšie.  Pre veľké spoločnosti ako napríklad infracomfort.sk je v prípade potreby využitie profesionálnej sťahovacej firmy dokonca nevyhnutnosť.

 

Keď svojpomocne

Ak ste sa rozhodli presťahovať si kanceláriu alebo vašu domácnosť svojpomocne, mali by ste dodržať niekoľko základných pravidiel.  Najdôležitejšia je samozrejme bezpečnosť a vaše zdravie. Preštudujte si spôsoby, ako prepravovať ťažké bremená a neublížiť si. Ak máte možnosť vždy využite moderných technológií. Pri preprave predmetov autom venujte dostatočnú pozornosť dôkladnému zaisteniu.  Použite profesionálne zaisťovacie prostriedky a nespoliehajte sa na provizórne riešenia. Následky môžu byť katastrofálne.