Sprchovacie boxy

Dnešná uponáhľaná doba plná stresu a napätia prirodzene kladie väčší dôraz na uvoľnenie a relax. Na tento účel okrem iného slúži aj kúpeľňa, ktorá sa pre mnohých stala doslova oázou pokoja. Na dosiahnutie maximálneho pohodlia a relaxu prinášajú výrobcovia a dizajnéri stále nové a nové vylepšenia v rôznych smeroch. Jedným z takýchto „vylepšení“ sú určite aj sprchovacie boxy, ktoré sa stali súčasťou modernej domácnosti.

Wellness u vás doma

Vďaka dnešným moderným sprchovacím boxom si môžete dopriať zážitky ako z wellness centra. Sprchovacie boxy bývajú vybavené elektronickým ovládaním, pomocou ktorého si možno zvoliť vhodný masážny program. K tradičnému vybaveniu sprchovacích boxov patrí aj ručná a „hlavová“ sprcha. Tieto boxy mávajú aj množstvo ďalších špeciálnych funkcií. Niektoré majú možnosť jemnej tvárovej masáže, masáže chodidiel, tropického dažďa, aromaterapie, bývajú tiež s osvetlením, rádiom, telefónom, a obľúbené sú sprchovacie boxy s parnou saunou. K väčšiemu komfortu sprchovacích boxov prispievajú i rôzne odkladacie poličky na sprchovacie pomôcky, držadlá a sedadlo. Čo sa týka tvarov a dizajnu sprchovacích boxov, tak si možno zakúpiť sprchovacie boxy hranaté alebo oválne. Výber tvaru ako aj celkového dizajnu závisí od vkusu daného človeka a tiež od zariadenia kúpeľne a priestorových možností.

 

Výhody sprchovacieho boxu

Masážne a parné sprchovacie boxy majú veľa výhod v porovnaní s bežným sprchovaním. Vďaka pravidelnej masáži a využívaniu účinkov parného „kúpeľa“ človek dokonale zrelaxuje svoje telo ale tiež myseľ. Masáž rôznych častí tela prispieva k lepšiemu prekrveniu a je tým pádom aj dobrou prevenciou celulitídy. Parný kúpeľ zasa prospieva našim dýchacím cestám a je výborným liečebným prostriedkom pri nádche. S použitím aromaterapie sa pozitívne účinky na naše telesné i duševné zdravie ešte zvyšujú. Ak teda máte možnosť, určite je sprchovací box dobrou investíciou a postará sa nielen o vaše pohodlie a relax ale aj o lepšie zdravie.