Solárne sprchy – doplnok k bazénu alebo príjemné osvieženie aj vo vašej záhrade

Do bazénu by sme mali vstupovať vždy čistí, aby ho sme zbytočne nezanášali nečistotami a nezhoršovali tak kvalitu vody. To platí nielen pre verejné kúpaliská, ale aj pre súkromné bazény na záhradách. Veľmi praktickým spôsobom, ako takúto očistu zabezpečiť aj na vašej záhrade, sú solárne sprchy. Tie okrem iného poslúžia aj ako príjemné osvieženie, ktoré z vás zmyje pot a počas leta aspoň na chvíľu oslobodí od horúčav. Ako solárne sprchy fungujú a ako si ich môžete nainštalovať aj u vás doma?

 

solarne-sprchy-albixon.sk

 

Ohrev vody v sprche bez akýchkoľvek nákladov

Solárne sprchy predstavujú ekologický spôsob ohrevu vody, ktorý vás nebude stáť ani jeden cent. Telo sprchy totiž okrem zásobníka funguje aj ako solárny kolektor využívajúci energiu slnečného žiarenia na ohriatie vody. Do sprchy preto napúšťate jedine studenú vodu, ktorá sa počas dňa slnkom vyhreje až na príjemnú teplotu umožňujúcu jej použitie na sprchovanie. Niektoré solárne sprchy dokážu vodu vyhriať až na 60°C, pričom vďaka zmiešavacej batérií si môžete teplotu vody nastaviť presne podľa svojich požiadaviek. Sprchovanie je možné pomocou sprchovacej hlavice, no prítomný je aj praktický kohútik na umytie nôh.

 

Solárne sprchy uvediete do používania úplne jednoducho

Ak sa bojíte, že na inštaláciu solárnej sprchy budete potrebovať služby inštalatéra, vyvedieme vás z omylu. Solárne sprchy majú samonosnú konštrukciu, takže ich postačí len postaviť na želané miesto a následne upevniť na kovovú pätku, s ktorou sú dodávané. Sprchy nepotrebujú priame napojenie na vodovod, keďže majú vlastný zásobník. Doň vodu jednoducho napustíte s použitím záhradnej hadice. Ideálne je, ak sprchu umiestnite na slnečné miesto, kde je zároveň chránená pred vetrom, napríklad pred stenu či živý plot. Tým jednak sprchu ochránite pred možným poškodením nárazmi vetra a tiež skrátite čas potrebný na ohriatie vody.

 

Mnohé farebné variácie

Solárne sprchy vám môžu okrem praktického využitia priniesť do záhrady aj istú formu dekorácie. Ich výrobcovia ponúkajú viaceré variácie, od univerzálnych čiernych v kombinácií s typickým odtieňom kovu, až po mnohé farebné prevedenia. To, ktoré z nich si vyberiete, záleží len od vášho vkusu či architektúry konkrétnej záhrady.

ilustračné FOTO: http://freedigitalphotos.net/