Skrinky do modernej kúpeľne

Kúpeľňové skrinky sú neodmysliteľnou súčasťou vybavenia kúpeľní. Umožňujú nám dať kúpeľni systém a poskytujú priestor na uschovanie rôznych kúpeľňových drobností – od uterákov, cez čistiace prostriedky až po hrebene či kozmetiku.

Typy kúpeľňových skriniek

Existujú rôzne druhy kúpeľňových skriniek. Obľúbené sú napríklad zrkadlové skrinky, teda kombinácia úložného priestoru so zrkadlom (dvierka skrinky slúžia ako zrkadlo). Takéto skrinky sa zvyčajne upevňujú nad umývadlo vo výške tváre. V skrinke môžu byť uložené rôzne drobnosti ako zubné kefky a pasty, líčidlá a iné drobnosti.

Skrinka pod umývadlo

Praktická je aj skrinka pod umývadlo. Predstavuje praktické využitie priestoru pod umývadlom, čo ocenia najmä tí, ktorých kúpeľňa je skôr menších rozmerov. Skrinka môže byť buď stojaca alebo závesná.

Ďalej si do kúpeľne možno zvoliť aj samostatne stojace skrinky rôznych tvarov a rozmerov. Môžete si vybrať niekoľko menších skriniek, či už s poličkami alebo zásuvkami. Do malých kúpeľní sa hodia užšie, no vysoké skrinky, ktoré pomôžu ušetriť trochu priestoru. Praktické a v dnešnej dobe obľúbené sú závesné skrinky – umožňujú ľahšiu údržbu podlahy, ako aj skrinky na kolieskach, ktoré uľahčia presúvanie skrinky z miesta na miesto.

Ako vyberať skrinky do kúpelne

Vždy treba zohľadňovať výber materiálu, pretože prostredie kúpeľne sa vyznačuje nadmernou vlhkosťou a teplotou, čo neprospieva každému materiálu. Okrem toho, samozrejme, výber závisí aj od celkovej farebnosti kúpeľne. Kúpeľňové skrinky, ako aj iný nábytok do kúpeľne, vyberáme vo farbách, ktoré budú ladiť s farbou stien i obkladu. Skrinky do kúpeľne sa dajú kúpiť v kúpeľňových štúdiách, obchodoch s nábytkom alebo v internetových obchodoch. Ceny sú rôzne a závisia nielen od rozmerov a dizajnu skrinky, ale aj od výrobcu, použitého materiálu a ďalších okolností. Možnosťou je aj nechať si skrinky do kúpeľne zhotoviť podľa vlastných predstáv, teda na mieru.