Skrinka na topánky znovu v móde

Aj obuv musí mať svoje stále miesto v byte. Pri pohybe v predsieni či na chodbe by zavadzala a taktiež by bola vystavovaná nebezpečenstvu mechanického poškodenia. Obuv preto tak ako v minulosti ukladáme do skriniek. Avšak tie prešli rokmi dlhou cestou plnou zmien.

Zmena štýlu

Určite si aj vy pamätáte poličku s tyčkou, na ktorej bola upevnená malá plachta. Práve takýto kus neatraktívneho nábytku bol v minulosti používaný na ukladanie obuvi. Dnešné skrinky na topánky sú niekoľkonásobne estetickejšie a zaručujú lepšiu ochranu obuvi. Sú súčasťou takmer každej edície nábytku, takže môže ladiť s okolitým zariadením. Výrobcovia pochopili, že práve skrinka na topánky sa podieľa na prvom dojme z bytu, pretože je to väčšinou prvý kus nábytku, s ktorým návštevy v našich obydliach prídu do styku.

 

 

Prevedenia skriniek na topánky

Skrinky na topánky sú vyrábané v niekoľkých prevedeniach. Najtypickejšie sú skrinky s poličkami a dvierkami. Vďaka malým rozmerom sú obľúbené aj skrinky so šikmými poličkami, vďaka ktorým je hĺbka úložného priestoru menšia, avšak s dostatkom miesta na uloženie topánok. Obľúbené sú aj závesné police či regály, v ktorých umiestnená obuv pôsobí aj ako dekorácia priestoru. Skrinky na topánky zakúpime vo výškach od 50 cm až do dvoch metrov.

Predsieňové zostavy

Pre efektívne využitie priestoru môžeme do predsiene zvoliť aj zostavu, ktorá obsahuje niekoľko skriniek na topánky a vešiak na bundy či kabáty. Vďaka spojeniu týchto dvoch inak samostatných kusov nábytku ušetríme množstvo priestoru a taktiež zabezpečíme ucelenosť nábytku v predsieni.

Skrinka na topánky dnes už nie je len neestetický úložný priestor, ale vďaka rôznym prevedeniam a zvolenej farbe môže priestor predsiene značne oživiť a skrášliť.