Sklenené stolíky

Sklo je ľahký materiál, ktorý dokáže spraviť s priestorom skutočné zázraky. Preto sa dnes čoraz viac používa a to v súvislosti s každým kusom nábytku, aký človeka napadne. Rôzne stolíky rozhodne nie sú výnimkou. Keďže sú takéto stolíky také populárne, nájde ich človek v každom nábytkárstve.
 

Druhy sklenených stolíkov

Sklenené stolíky sa dajú kúpiť prakticky vo všetkých možných vyhotoveniach. Najmenšie sklenené stolíky sú rozhodne tie nočné. Aj nočné stolíky sa dnes už vyrábajú zo skla a dokonca aj výlučne zo skla. Takéto nočné stolíky sú skutočne moderné a preto sa hodia do všetkých trendovo zariadených spálni. Konferenčné stolíky zo skla nie sú dnes už taktiež ničím nezvyčajným. Sklený konferenčný stolík pôsobí ľahko a nenásilne v každom interiéri. Do tretice sú tu sklené jedálenské stoly. Aj tie sa objavujú v domácnostiach čoraz častejšie, hlavne v malých a tmavých jedálňach.

Najväčšia výhoda sklenených stolíkov

Sklo je nepochybne materiál, ktorý je ľahký a priezračný. Preto je jeho najväčšou výhodou schopnosť prevzdušniť priestor. Logicky čím viac skla na nábytku človek má, tým svetlejší priestor bude. Preto väčšie stoly dokážu priniesť do priestoru viac ľahkosti ako tie malé. So sklom však treba taktiež zaobchádzať opatrne, pretože nie každý sklenený stolík sa do danej izby hodí a preto následne môže pôsobiť presne opačne, teda ťaživo.

Nevýhoda skla

Aj keď sú teda sklené stolíky vhodné do každej miestnosti, majú predsa len niekoľko nevýhod. Prvou z nich je nepochybne fakt, že sklo sa dá veľmi ľahko poškodiť. V domácnosti máme mnoho ostrých a hranatých predmetov, ktoré dokážu sklo jednoducho poškriabať. Okrem toho, máme pri sklenených stolíkoch tendenciu k ich nadmernému čistenie, keďže na skle vidno aj tú najmenšiu škvrnku alebo nečistotu.

Kam sa sklenený stolík hodí?

Z uvedených charakteristík vyplýva, že sklené stolíky sa hodia do miestností, v ktorých treba prevzdušniť priestor. Jedná sa obyčajne o priestory, v ktorých sa inak nachádza masívny a tmavý nábytok, pričom sklenený stolík tu pôsobí naozaj rozjasňujúco. Okrem toho, keďže sa sklo veľmi ľahko poškodí, odporúčajú sa sklenené stolíky tam, kde sa nepoužívajú každý deň alebo sa používajú s citom.