Stále obľúbený sektorový nábytok

Pri výbere sektorového nábytku musíme byť veľmi pozorní a obozretní, pretože často krát počas hľadania toho správneho produktu narazíme na drevený nábytok s nízkou kvalitou dreva. Navyše v mnohých prípadoch je jeho skladanie zložitejšie ako by sme si mysleli. Niekedy nás môže zmýliť aj samotný popis produktu. Na príklad, na produkte je uvedené, že je vyrobený z dreva, ale v skutočnosti je vyrobený z nekvalitnej lepenky alebo iných materiálov. Kvalitný sektorový nábytok by mal byť vyrobený z pevného dreva, najlepšie z čerešňového, dubového alebo smrekového.

 

Vyberte si kvalitný sektorový nábytok

Mali by ste tiež myslieť na to, že váš nábytok musí byť schopný udržať počas dlhej doby veľkú váhu. Preto bude potrebovať kvalitné zlepenie alebo spevnenie. Je dobré sa teda zoznámiť aj so spôsobom, akým sa montuje sektorový nábytok.

Správne vyrobený nábytok musí zahrňovať také zásuvky, ktoré sa otvárajú plynule a ľahko. Vždy si skontrolujte, akým spôsobom funguje otvárací systém. Zistite si aj otváranie zásuviek pri ich záťaži, to znamená, keď budú v nich uložené predmety.

Bezpečnostný sektorový nábytok

Ak chcete, aby boli zásuvky zamknuteľné, objednajte a vyskúšajte si zabezpečené zásuvky so zámkami. To Vám umožní uschovať dokumenty, zlato, šperky alebo iné cenné predmety pred dosahom iných ľudí pohybujúcich sa v domácnosti. Dnes sú dostupné aj zásuvky s jedným kľúčom, ktorý slúži na ich zamknutie a odomknutie. Kvalitné drevené zásuvky, ktoré umožňujú takéto zabezpečenie však môžu byť oveľa drahšie ako klasické zásuvky.

Pri výbere sektorového nábytku teda musíme vždy brať ohľad nie len na cenu, ale aj kvalitu a bezpečnosť. Len tak môžeme do príbytku kúpiť taký sektorový nábytok, s ktorým budeme dlhodobo spokojní.