Sedacie súpravy

Dominantným prvkom každej obývacej miestnosti je bezpodmienečne sedacia súprava. Tá musí mať nielen dokonalý vzhľad, ale aj funkčnosť a praktickosť a taktiež musí zapadnúť do dizajnu celej miestnosti. Pri jej výbere musíme zohľadniť využitie. Ak sedačku potrebujeme jednak na oddych, ležanie, na druhej strane aj na posedenie pre návštevu, zvolíme sedačku strednej výšky.

 

Pri kúpe ľahko zistíme či výška sedačky vyhovuje našim telesným vlastnostiam. Ak si dospelý člen rodiny sadne úplne k čelu sedačky, nohy nesmie mať vo vzduchu a taktiež sa nemôžu ani príliš krčiť. Sedačky nájdeme v rozličných prevedeniach. Pri kúpe sa orientujme hlavne na praktickosť. Sedačka by mala niesť nielen sedaciu funkciu, ale slúžiť aj ako odkladací priestor či miesto na príležitostné prenocovanie návštevy. Nesmieme zabúdať ani na doplnky ako taburetky a kreslá, na ktorých príjemne zrelaxujeme prípadne poslúžia na vyloženie nôh.

 

Sedacie súpravy s odkladacím priestorom

Šikovné priestory na odkladanie zvyčajne nachádzame pod opierkou lakťa, v čele, ale aj pod priestorom na sedenie. Rozkladanie sedačiek na spaciu plochu záleží od konkrétneho typu. Sedačky sa buď rozkladajú tak, že čelo tvorí jednu polovicu vzniknutej postele alebo sa vysúva plocha ukrytá pod sedením.Najmodernejšie sedačky často nahradia aj konferenčný stolík. Niektoré opierky lakťa obsahujú kovovú alebo drevené dosku, ktorá poslúži na odloženie šálky kávy či občerstvenia.

Voľba materiálu sedacej súpravy

Konštrukcia sedačky je tvorená drevom, drevotrieskou alebo kovom. Sedačky s kovovým rámom majú najväčšiu výdrž, no sú aj najdrahšie.Poťahový materiál volíme hlavne podľa veku detí v rodine. Ak máte malé deti, odporúčame snímateľný látkový poťah, ktorý môžeme kedykoľvek oprať. Čím sú deti staršie, tým sa nám otvára množstvo iných možností. Súčasné trendy ukazujú, že v móde sú najmä Pohovky s hranatými tvarmi alebo mohutné kožené súpravy. Za tie si však musíme niekoľko sto eur priplatiť.Kvalitné Sedacie súpravy sú dostupné v cenovej relácií už od 300 €.