Sedacia súprava do malej obývačky

Bez ohľadu na veľkosť obývačky je to vždy sedacia súprava, ktorá je jej dominantou a priťahuje najviac pozornosti. Ak sú ale priestory Vašej obývačky obmedzené, výber sedačky sa automaticky zúži na dvoj, maximálne trojmiestny model, ideálne s úložným priestorom a možnosťou rozloženia.

 

Dvojmiestna sedacia súprava

Je ideálnym riešením pre veľmi malú obývačku, garsónku, televízny či oddychový kútik. V prípade, že Vám to priestory obývačky dovolia, dokúpte si k dvojmiestnej sedačke taburetku, fotel, prípadne puf. Umožní Vám to prispôsobiť vybavenie izby početnejšej návšteve a Vaša obývačka bude praktická, funkčná a zakaždým iná. Rozmery dvojmiestnej sedačky: Šírka sa pohybuje zvyčajne medzi 116 a 199 cm.

Trojmiestna sedacia súprava

Pri zariaďovaní malej obývačky nemusí byť vždy ideálnym riešením. Na druhej strane je ale komfort sedenia neporovnateľný s dvojmiestnym modelom. Ak Vám to priestory dovolia, zvoľte radšej model v tvare písmena L, ktorý vám umožní optimalizovať malý priestor a zvýšiť počet miest na sedenie. Rozmery trojmiestnej sedačky: Šírka sa pohybuje zvyčajne medzi 200 cm a 259 cm. Rozmery rohovej sedačky: Šírka od 250 až 350 cm, hĺbka od 85 až 200 cm.

 

 

Praktické rozkladacie sedačky

Rozkladacie Sedacie súpravy sú pohodlné a praktické, ideálne pre mladé páry s častými návštevami, keďže sa niekoľkými pohybmi zmenia na dvojmiestne lôžko na spanie. V prípade, že nepôjde len o príležitostné prespávanie, oplatí sa investovať do kvalitného odpruženia, odolného matracu a pevnej konštrukcie, ktorá bude prispôsobená každodennej manipulácii.

Improvizácia nadovšetko!

V závere stačí len dodať, že aj Pohovky s veľkosťou XS môžu byť pohodlným a funkčným kusom nábytku. Neostal priestor na opierky? Využite fantáziu a nahraďte ich vankúšmi! V prípade neočakávanej návštevy hoďte zopár vankúšov aj na zem a taburetku premeňte na konferenčný stôl. Neporiadok schovajte do úložného priestoru a ak návšteva ostane až do rána, pohovku jednoducho roztiahnite a prekvapte ich pohodlným lôžkom.