Šatník alebo vstavaná skriňa?

Túžite po modernom šatníku, alebo si v pohode vystačíte s vysnívanou vstavanou skriňou? Okrem finančných možností a účelnosti treba brať do úvahy aj priestor, ktorým disponujete. Čo vám teda bude vyhovovať viac?

 

Moderný šatník

Šatník by sme mohli jednoducho charakterizovať ako miestnosť, v ktorej máte svoje oblečenie a kde sa môžete prezliekať. Nezavadzajú vám žiadne dvere ako pri skrini; jednoducho odsuniete posuvné dvere, vojdete do svojho šatníka a vyberáte si oblečenie. Pokojne sa môžete posadiť a skúšať pri veľkom zrkadle jednotlivé kombinácie.

Niet divu, že vstavané šatníky sú splneným snom nejednej dámy. Ak chcete aj vy svoj šatník, potom potrebujete predovšetkým vhodné miesto: má byť súčasťou spálne, alebo vám ho firma umiestni na chodbe? A koľko chcete doň investovať? Predsa len, vstavané šatníky sú cenovo náročnejšie než vstavané skrine. Na druhej strane však ponúkajú naozaj veľký priestor pre oblečenie. Samozrejmosťou je ich montáž na mieru aby ste určili aké rozloženie chcete a čo všetko má byť jeho súčasťou.

satnik-aludoor

 

satnik-aludoor-otvoreny

 

Vstavané skrine

Vstavané skrine boli, sú a aj zostanú trendy, pretože ich variácie sú skrátka nespočetné. Hlavnou výhodou ale je ich účelná jednoduchosť – sú na mieru, takže vám ich firma namontuje prakticky kamkoľvek. Malú vstavanú skrinku môžete mať v kúpeľni na uteráky a iné potreby, v spálni väčšiu rohovú na oblečenie a spodnú bielizeň, na chodbe veľkú a priestrannú pre najrozličnejšie veci od búnd a kabátov až po lyže a topánky. Určíte si výšku poličiek, počet šuplíkov a všetky ostatné detaily.

Rôzne vstavané skrine vám poslúžia ako inšpirácia. Okrem dizajnu sa však zamerajte aj na kvalitu dreva, z ktorého má byť zhotovená vaša skriňa. Do úvahy môžete vziať i odporúčania od blízkych alebo priateľov, ktorí už vstavanú skriňu majú.

 

Ak máte voľný priestor, doprajte si poriadny šatník. Vo všetkých ostatných prípadoch sú výhodnejšie vstavané skrine.