Minimalistický štýl v našich domácnostiach

Do naši domácností sa čoraz viac dostávajú moderné svetové trendy v podobe nábytku v minimalistickom dizajne. Strohé línie a čisté tvary si zamilovala prevažná časť mladej generácie. A nie je sa čomu diviť. Ľudia sa prispôsobujú životu v malých bytoch a práve minimalistický štýl dodáva interiéru možnosť pôsobiť honosnejšie a rozmernejšie. Ako si ale zladíme náš interiér, keď si tento štýl vyžaduje minimum nábytku, doplnkov a dekorácie sú použité len veľmi striedmo? Na prejavenie svojho estetického cítenia využijeme steny.

 

Najjednoduchšie riešenie

Ak si chceme priestor trošku oživiť, ponúka sa nám viacero možností. Asi najjednoduchšie je aplikovať na stenu nálepky. Ponuka tohto sortimentu je na našom trhu naozaj široká. Samotným prezeraním pred pripravených možností dokážete stráviť dlhé hodiny. Navyše moderné technológie ponúkajú možnosť získať nálepku na stenu na mieru podľa vášho zadania. Do predajne zašlete v elektronickej podobe obrázok a oni vám ho premenia na nálepku. Ani pri takejto nadštandardnej službe nie je cena  vysoká.

 

Kompletná premena interiéru

Ak chcete zmeniť celkový dojem miestnosti, v tom prípad vám odporúčame použiť tapety. Navyše ak vyberiete vhodný typ, bude vám slúžiť lepšie a dlhšie ako stena s bežným náterom. Moderné tapety sú totiž umývateľné a preto si zachovajú svoj dokonalý vzhľad po dlhé roky.  Stačí ich pretrieť vlhkou handričkou a sú znovu ako nové. Ich použitie sa odporúča najme v priestoroch kuchyne, kde sa na steny dostáva mastnota a iné drobné nečistoty.

 

Aplikácia tapiet a nálepiek na stenu

Nalepiť nálepky na stenu zvládne hádam každý. Najme tie  v menších rozmeroch. Ale čo tapety? Ak nemáte s týmto procesom aplikácie tapiet predchádzajúcu skúsenosť, možno by bolo najlepšie nechať túto prácu na profesionálov. Najme v prípade luxusnejších tapiet vo vyšších cenách. Profesionálny pracovníci dokážu pracovať rýchlejšie, efektívnejšie a s minimálnym odpadom. Majú všetky potrebné pomôcky a nemusia improvizovať. V konečnom dôsledku s profesionálnym tapetárom nakoniec ušetríte. Ak by ste sa predsa len rozhodli pre aplikáciu tapiet svojpomocne, odporúčame vám zvoliť samolepiace tapety.  Práca s nimi je oveľa jednoduchšia a čistejšia.