Rozkladacia pohovka ako náhrada postele

Váš byt je príliš malý na to, aby ste v ňom mali postel a sedačku zároveň? Potrebujete vyriešiť príležitostné prenocovanie známych vo vašom byte? Využite kus nábytku dva v jednom. Pohovku, ktorá sa po jednoduchom rozložení stane plnohodnotnou posteľou. Aby bola naozaj plnohodnotná, musí spĺňať niekoľko kritérií, ktoré koniec koncov zisťujete sami. Vhodný farebný odtieň a tvar sú otázkami dizajnu. Avšak riešme najmä praktické veci.

Kvalita na prvom mieste

Siahajte po pohovke, ktorá je vyrobená z kvalitného materiálu. Pri kúpe si ju poriadne obzrite. Zatlačením na rohy zistíte či sú drevo a čalúnenie dobre spracované. Pri dotyku nesmiete cítiť ostré hrany, inak pohovku nekupujte. Hrana sa môže predrať cez výplň a sedačka sa znehodnotí.

Jednoduché rozkladanie pohovky

Kompaktnosť je ďalšou vhodnou vlastnosťou pohovky. Rozkladanie by malo byť rýchle, jednoduché a málo fyzicky náročné. Vyskúšajte si ho priamo v predajni. Niektoré pohovky si vyžadujú odsúvanie od steny, čo môže byť najmä pre dámy pri dennodennom skladaní a rozkladaní problém. Jednak na to potrebujú viac času, na druhej strane je to aj nepríjemný budíček či činnosť na dobrú noc. Ak sa sedačka mení na posteľ ťažko, prípadne počujete „šramotivé“ zvuky, je to znak, že niečo nie je v poriadku. Rozkladanie má prebiehať jednoducho s pomocou pružín, ktoré jeho časť zautomatizujú.

Spanie na rozkladacej pohovke

Na to, aby ste sa na pohovke dobre vyspali, musí mať dobrý matrac. Pre dlhodobý spánok nie je vhodná plocha delená na niekoľko častí. Medzi jednotlivými článkami spacieho miesta sú medzery, ktoré zapríčiňujú nepohodlnosť pohovky. Vyberajte preto pohovku s matracom v celku. Niektoré pohovky nahradia dokonca aj manželskú posteľ, keďže po ich rozložení dostávame priestor široký až 160 cm.