Rohové vane a použité materiály

V dnešných kúpeľniach už nie je súčasťou základného vybavenia vaňa. Tú nahrádzajú sprchové kúty. Avšak nepovažujeme to za správne, pretože vaňa je predsa len vaňa. Ponúka možnosť relaxu a zároveň aj hygieny pre naše telo. Najžiadanejšími vaňami sú v súčasnosti vane rohové. Tie disponujú so zaujímavo riešenou koncepciou, pretože aj vaňa malých rozmerov môže pre jej užívateľov poskytovať dostatok miesta na kúpanie. Vďačíme za to štvorcovému pôdorysu. Vaňa rozmerov 150 x 150 cm ponúka dĺžku priestoru na kúpanie okolo 180 cm.

Roh vane

Rohová vaňa ponúka praktický priestor v rohu, ktorý môžeme využiť rôzne. Tento priestor je zvyčajne odstupňovaný tak, že nižšiu časť tvorí sedadlo, ktoré poslúži najmä dámam pri holení nôh a vyššiu využívame ako úložný priestor na sprchovacie potreby.

Materiál

Rohové vane sa vyrábajú z dvoch materiálov – plechu a akrylátu. Práve akrylátové vane sú tými viac predávanejšími, pretože predstavujú len veľmi malé riziko poškodenia. Určite si aj vy pamätáte na staré smaltované vane. Boli hrozne chladivé a čo i len malý náraz spôsobil odškerenie povrchovej vrstvy. To pri akrylátových vaniach nehrozí. Pri kontakte s telom pôsobia veľmi príjemné a poškodenie materiálu pri šetrnom užívaní nepripadá do úvahy.

Výber vane

Niektoré typy vaní sú rozlíšené podľa typu rohu v miestnosti. Obyčaje ide o vane obdĺžnikové, pretože pri nich musíme rozlíšiť, na ktorú stenu umiestniť dlhšiu stranu vane. Rohové vane dnes zakúpime v podobe, ktorú už netreba obkladať či obmurovať. Plastový ukryje vodoinštalácie a vaňu samozrejme zatraktívni. Okrem klasických rohových vaní máme v obchodoch so sanitou na výber aj množstvo špeciálnych, či už pre viacero osôb alebo s rôznymi tryskami. Tieto vane sú však mnohonásobne drahšie.