Rohové skrinky v kuchyni

Možno práve pre Vás je rohová kuchyňa tým pravým usporiadaním kuchyne. Rohová kuchyňa je vhodná rovnako pre veľký ako aj pre malý priestor. Rozloženie a usporiadanie pracovných plôch s ohľadom na ergonómiu kuchyne je oveľa jednoduchšie ako napríklad pri lineárnom type kuchyne. Spojnica dvoch najvzdialenejších bodov kuchynskej linky je v tomto type kuchyne veľmi malá. Výsledkom minimalizovania potreby prekonávať veľké vzdialenosti v rohovej kuchyni je nielen ušetrenie času, ale hlavne zníženie namáhavosti kuchynských prác. Dôležité pre rohové kuchyne je hlavne bezchybné naplánovanie samotného rohu kuchyne. Z hľadiska životnosti rohovej kuchyne je dôležité zabezpečiť kvalitný spoj pracovnej dosky. Z praktického hľadiska je nutné vytvoriť v rohových skrinkách maximálne využiteľný úložný priestor s jednoduchou manipuláciou s uloženými predmetmi. Na to nám poslúžia napríklad zabudované otočné koše alebo dômyselné výsuvné mechanizmy. Roh kuchyne môžeme ale využiť aj na zabudovanie drezu alebo varného panelu.

Nasledujúce informácie Vám pomôžu vybrať vhodné rohové skrinky pre Vašu kuchyňu. Rohové skrinky poskytujú objemné priestory na skladovanie ale tieto priestory sú ťažko dostupné. Pri rozhodovaní, aké spodné rohové skrinky si vyberiete, hrajú úlohu tri základné faktory: priestor, komfort, cena. Najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim výber je priestor. Ak je Vaša kuchyňa malá, nemôžete si dovoliť prísť o drahocenný úložný priestor. V takom prípade sa treba vyvarovať otočným drôteným košom, ktoré sú síce praktické, ale nevyužijú naplno celý úložný priestor rohovej skrinky. Kruhový tvar otočného drôteného koša neumožňuje využiť rohy skrinky. Zvolíme preto rohové skrinky s dômyselnejším výsuvným zariadením alebo s jednoduchými policami.

Druhým faktorom pri rozhodovaní, aké rohové skrinky si vyberiete, je cena. Otočné drôtené koše alebo dômyselné výsuvné mechanizmy síce sprehľadnia uložené predmety a uľahčia manipuláciu s nimi, ale nie každý si môže dovoliť zaplatiť ich vysokú cenu. Toto vybavenie sa pohybuje v priemere okolo 300 €, čo je nemalá položka. Ak už sa rozhodnete investovať nemalé finančné prostriedky do vybavenia pre spodné rohové skrinky, odporúčame držať sa známych výrobcov. Mechanizmy výsuvných systémov sú dlhoročne namáhané ťažkými predmetmi a musia byť vyrobené z naozaj kvalitných materiálov. Šetrenie na úkor kvality sa v tomto prípade naozaj nevypláca. Posledným faktorom ovplyvňujúcim výber skriniek je komfort. Ak Vám to priestor a finančné možnosti dovolia, zvoľte rohové skrinky s vnútorným vybavením, umožňujúcim bezproblémový prístup k všetkým uloženým predmetom.