Rohové sedačky majú veľa výhod

Sedacia súprava v tvare písmena L je neodmysliteľnou súčasťou mnohých obývačiek. Dôvodom je jej veľká výhoda – tvar pravého uhla zabezpečuje očný kontakt aktuálnych obyvateľov, čím sa stáva ideálnym miestom pre usadenie priateľov a trávenie príjemných večerov. Pohodlné sedenie, ľahká údržba, trvácnosť farieb a materiálov, úložný a rozložiteľný priestor, to sú hlavné požiadavky, ktoré si dávame pri kúpe sedacej súpravy. Keďže sa stane centrálnou súčasťou obývačky, výberu rohovej sedačky je potrebné venovať primeranú pozornosť.
 

Rozmery sedačky

V predajni pôsobia kusy nábytku opticky menšie, ako v skutočnosti sú. Pred návštevou obchodu si preto priestor obývačky dôkladne zmerajte. V dnešnej dobe Vám výrobcovia vyhotovia súpravu podľa Vašich predstáv, preto sa vopred zamyslite nad počtom osôb, ktoré by mala poňať ako aj rozložením jej dlhšej a kratšej časti v závislosti od umiestnenia v priestore.

Použitie rohovej sedačky

Ponuka rohových sedacích súprav je skutočne bohatá. Dostupné sú modely s úložným priestorom, rozťahovacím lôžkom, či dokonca polohovateľnými operadlami. Pred kúpou sedačky si ale ujasnite jej využitie – pravidelné spanie, polihovanie, usádzanie návštev… Praktickou súčasťou mnohých súprav je taburet, ktorý poslúži ako miesto na sedenie a provizórny konferenčný stolík zároveň. Obľúbeným doplnkom rohovej sedacej súpravy je odkladací priestor nahrádzajúci operadlo, ktorý Vám umožní relaxovať napríklad pri víne, s vyloženými nohami a pohárom na dosah ruky.

Výber materiálu sedačky

Koža, ak sa s ňou zaobchádza dobre, bude tým krajšia, čím bude staršia. Kožená sedacia súprava je cenovo náročná, no pôsobí veľmi elegantne. Keď sa však obávate útoku pazúrov Vašich domácich miláčikov, zvážte radšej iný materiál. Hlavnou výhodou textílie je jej cena a široká paleta farieb a prevedení – bavlna, ľan, vlna, syntetické vlákna, mohér… Nenáročnosť údržby a trvácnosť je priamo úmerná cene. Veľkou výhodou sú u textilných sedacích súprav snímateľné poťahy, ktoré jednoducho rozzipsujete a vyperiete v automatickej práčke.

Otestujte ju!

Nedajte sa oklamať napohľad pohodlne pôsobiacou sedacou súpravou. Usaďte sa na pár minút pričom si nechajte si vysvetliť konštrukciu, odpruženie sedacej časti, či rozložiť lôžko na spanie.