Ratanový nábytok a jeho rozdelenie

Ak rozmýšľate nad výberom nábytku do Vašej domácnosti, určite neprehliadnite ponuky ratanového nábytku. Základnou surovinou pre výrobu ratanového nábytku je liana Calamus rotang. Ratan sa pestuje v tropických džungliach v Ázii a často býva nesprávne označovaný za bambus, od ktorého sa líši štruktúrou a tvrdosťou. Ratanový nábytok je vyrábaný ručne a vďaka unikátnym vlastnostiam ratanu je možné ohýbať ho do požadovaného tvaru.

 

Ratanový nábytok do záhrady

Ratanový nábytok je vhodný hlavne do zimných záhrad, vonkajších priestorov, jedální, ale aj do obytných priestorov ako sedací nábytok. Ratanový nábytok môže byť po dokončení morený na rôzne farebné odtiene. Pretože sa jedná o prírodný produkt, môže dôjsť vzhľadom k rozdielnym vlastnostiam povrchu k farebným rozdielom.

 

Lúpaný ratan alebo ratanová kôra

Ratanový nábytok sa hodí naozaj všade, či už do interiéru alebo do exteriéru. Do interiérového prostredia sa hodí hlavne lúpaný ratan, ktorý býva morený do rôznych farebných odtieňov. Medzi interiérový nábytok patrí nábytok z ratanového prútia, nábytok z ratanovej kôry a nábytok z ratanových ohýbaných tyčí s čalúnením. Ratanový nábytok je však vhodný aj pre Váš exteriér. Takýto nábytok býva väčšinou nelúpaný a preto je odolnejší. Je možné využiť ho v záhradách, na terasách alebo k bazénom.

Ratanový nábytok je obľúbený

Výrobkov z ratanu je možné nájsť na trhu množstvo, od sedacích súprav cez kreslá, stoly, skrine, poličky, postele a ďalšie produkty. Ak už máte Váš byt alebo dom zariadený a ratan sa Vám napriek tomu zapáčil, skúste Váš interiér doplniť ratanovými doplnkami. V prípade, že sa rozhodnete pre nákup ratanového nábytku alebo ratanových doplnkov, k jeho čisteniu používajte vysávač alebo vlhkú handričku.