Poličky v minimalistickom prevedení

Priestoru na ukladanie a vystavovanie dôležitých vecí nikdy nie je dosť. Práve preto vedia ľudia oceniť možnosti, ktoré so sebou prinášajú poličky. Tu ľudia obyčajne ukladajú veci, ktoré chcú, aby videli aj iní. Či už sú to len dekorácie alebo osobne dôležité veci, poličky sa dajú použiť prakticky úplne všade, od kúpeľne po obývaciu izbu.

Kam sa hodia poličky

Ak človek vie, ako poličky správne využiť, môžu mu pomôcť v každej jednej izbe. V kúpeľni slúžia poličky obyčajne na ukladanie telovej a inej kozmetiky. Každý deň využívame množstvo drogérie, ktorú potrebujeme mať vždy po ruke. Okrem toho na poličky v kúpeľni ukladáme uteráky, fény alebo kulmy. Kuchyňa by bez poličiek ani nebola kuchyňou. Na kuchynské police ukladáme potraviny, rôzne zaváraniny, poháre a iný riad. Okrem toho sú dnes veľmi populárne aj poličky, na ktorých ľudia pestujú v kvetináčoch domáce bylinky. Poličky v obývacej izbe alebo detských izbách slúžia hlavne na vystavovanie dôležitých fotografií alebo cien, ďalej samozrejme na dekoratívne účely, kedy sú poličky využívané hlavne na odkladanie kvetináčov, váz alebo svietnikov.

 

Aké poličky a kam

Poličky sa najčastejšie umiestňujú do výšky očí, prípadne vyššie. Ak ide o poličky kúsok nad zemou, používajú sa hlavne na odkladanie obuvi. Na upevnenie poličiek sa dajú klasicky použiť šróby, ale dnes sa čoraz viac využívajú aj rôzne moderné závesné systémy, ktoré si nevyžadujú vŕtanie do stien. Materiálom sa pri poličkách dnes medze skutočne nekladú. Používa sa všetko, od dreva až po plast. Práve plastové police sú dnes čoraz viac obľúbené. Sú totižto ľahké, lacné a pritom stále vyzerajú dobre a zaujímavo. Takéto poličky sa hodia hlavne do detskej izby. Do obývacej izby sa odporúčajú viac police drevené, ktoré sú masívne podľa ostatného zariadenia. Podľa materiálu a vyhotovenia sa potom odvíja aj cena. Poličky sa dajú kúpiť naozaj od pár eur, pri niektorých, hlavne luxusných drevených alebo sklených kusoch, však môže cena aj nemilo prekvapiť.

 

Vyskúšajte, neolutujete

Poličky sú jednoduchý spôsob, ako zlepšiť celkový dojem aj funkčnosť priestoru. Ak teda potrebujete poličky, neváhajte a nejaké si vyberte. Uvidíte, že môžete byť len spokojní.